Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 5, 2022

javen-e-ardhshme-arrin-softueri-i-ri-per-iphone,-ios-16

Javën e ardhshme arrin softueri i ri për iPhone, iOS 16

0
Javën e ardhshme do të mbahet konferenca e Apple – WWDC 2022, ku Tim Cook dhe ekipi i tij do të duhej të prezantonin...
prerjet-ilegale,-kosova-rrezikon-te-mbetet-pa-‘mushkeri’-brenda-pak-viteve

Prerjet ilegale, Kosova rrezikon të mbetet pa ‘mushkëri’ brenda pak viteve

0
Pyjet në Kosovë po shkatërrohen dita ditës. Së fundit, një fushatë e quajtur ‘mosemerrmalin’ po synon të gjejë zgjidhje më të thella dhe t’i bashkojë...
ja-si-ka-ndikuar-lufta-ne-ukraine-ne-ekonomine-e-kosoves

Ja si ka ndikuar lufta në Ukrainë në ekonominë e Kosovës

0
Lufta mes Rusisë dhe Ukrainës ende po vazhdon. Lufta në Ukrainë ka pasur ndikim në të gjithë botën për shkak të rëndësisë që ka ky...
tri-shtete-ndalojne-fluturimin-e-lavrovit-per-ne-beograd

Tri shtete ndalojnë fluturimin e Lavrovit për në Beograd

0
Lavrovit i është ndaluar fluturimi në tri shtete. Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria nuk do ta lejojnë hapësirën ajrore për ministrin e...
refuzohet-kerkesa-per-ekstradimin-e-te-denuarit-me-12-vite-burgim-per-vrasje-te-rende-ne-maqedoni-te-veriut

Refuzohet kërkesa për ekstradimin e të dënuarit me 12 vite burgim për vrasje të...

0
Gjykata Themelore në Gjilan ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Gjilan për ekstradimin nga Kosova në Maqedoni të Veriut, të dënuarin me 12...
haradinaj-zgjidhet-serish-kryetar-i-aak-se

Haradinaj zgjidhet sërish kryetar i AAK-së

0
Ramush Haradinaj zgjidhet sërish kryetar i AAK-së. Ramush Haradinaj është zgjedhur kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës edhe për një mandat në krye të...
paralajmerohen-reduktime-te-ashpra-te-ujit-per-shkak-te-keqperdorimit-te-ujit

Paralajmërohen reduktime të ashpra të ujit për shkak të keqpërdorimit të ujit

0
Për shkak të keqpërdorimit të ujit, paralajmërohen reduktime të ashpra. Nëse nuk ndalen keqpërdorimet e ujit atëherë do të ketë reduktime të ashpra, ka paralajmëruar...
kush-eshte-vajza-‘misterioze’-qe-shfaqet-krah-donald-veshajt-ne-nje-klub-nate?

Kush është vajza ‘misterioze’ që shfaqet krah Donald Veshajt në një klub nate?

0
Donald Veshaj sërish ka arritur të trubullojë mendjet e publikut. Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një video aktori Veshaj gjatë një koncerti gjendet...
msh-publikon-raportin-per-rastet-e-reja-me-covid

MSh publikon raportin për rastet e reja me Covid

0
Ministria e publikon raportin për rastet e reja me Covid. Katër raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit, pas testimit...
s’ka-befasi:-ramush-haradinaj-serish-i-vetmi-kandidat-per-kryetar-te-aak-se

S’ka befasi: Ramush Haradinaj sërish i vetmi kandidat për kryetar të AAK-së

0
Ramush Haradinaj sërish i vetmi kandidat për kryetar të AAK-së. Kryetari aktual i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është i vetmi kandidat i...