Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 4, 2022

giresse:-do-te-tentojme-te-dominojme-ndaj-greqise,-e-rendesishme-eshte-qe-te-vazhdojme-me-fitore

Giresse: Do të tentojmë të dominojmë ndaj Greqisë, e rëndësishme është që të vazhdojmë...

0
Përzgjedhësi i Kosovës, Alain Giresse, ka thënë se ndeshja e nesërme ndaj Greqisë e ka rëndësinë e madhe. Francezi u paraqit sot në konferencë për...
qytetaret-po-faturohen-ende-me-cmimet-e-shtrenjta-te-rrymes,-nisin-hetimet-ndaj-zrre-se

Qytetarët po faturohen ende me çmimet e shtrenjta të rrymës, nisin hetimet ndaj ZRRE-së

0
Qytetarët ende po faturohen me tarifën e shtrenjtë të rrymës. Tarifat e shtrenjta te energjisë i miratuan, por bordit të Zyrës se Rregullatorit për Energji...
vizita-e-svecles-e-mehajt-ne-jarinje-e-bernjak,-reagon-lista-serbe

Vizita e Sveçlës e Mehajt në Jarinje e Bërnjak, reagon Lista serbe

0
Sot Jarinjen dhe Bërnajkun e ka vizituar Mehaj dhe Sveçla. Lista Serbe ka reaguar pas vizitës së sotme të ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla dhe...
fillon-seanca-per-zgjedhjen-e-presidentit-te-shqiperise

Fillon seanca për zgjedhjen e Presidentit të Shqipërisë

0
Ka nisur seanca në Kuvendin e Shqipërisë. Teksa ka nisur seanca e Kuvendit për votimin e Bajram Begajt si President i ri i Republikës, ish-kryeministri...
pdk-me-nisme-ligjore-per-lejimin-e-importit-te-automjeteve-me-te-vjetra-se-dhjete-vjet

PDK me nismë ligjore për lejimin e importit të automjeteve më të vjetra se...

0
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do të iniciojë sërish nismën ligjore për plotësim-ndryshimin e Ligjit për automjete, i cili mundëson lejimin e importit te...
dua-lipa-kapet-mat-me-aktorin-e-njohur-ne-momente-romantike

Dua Lipa kapet mat me aktorin e njohur në momente romantike

0
Dua Lipa mbajti një ditë më parë një koncert madhështor në Madrid, në kuadër të turit botëror “Future Nostalgia” duke marr gjithe vëmendjen. Megjithatë, këngëtarja...
kjo-eshte-shuma-qe-shteti-ka-paguar-per-avokatet-e-krereve-te-uck-se

Kjo është shuma që shteti ka paguar për avokatët e krerëve të UÇK-së

0
Mbi 10 milionë euro është shuma që Republika e Kosovës ka shpenzuar deri më tash për mbrojtjen e të akuzuarve për krime lufte, të...
refuzimi-i-“open-balkan”,-petkoviq-e-quan-kurtin-“femije-ideologjik-te-enver-hoxhes”

Refuzimi i “Open Balkan”, Petkoviq e quan Kurtin “fëmijë ideologjik të Enver Hoxhës”

0
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk beson në “Open Balkan”...
semi-maturantet-‘eksperte-te-kopjimit’,-testi-i-arritshmerise-shperndahet-me-te-madhe-ne-facebook

Semi-maturantët ‘ekspertë të kopjimit’, testi i arritshmërisë shpërndahet me të madhe në Facebook

0
Sot është duke u mbajtur pjesa e parë e testit të arritshmërisë, të cilit i janë nënshtruar mbi 24 mijë nxënës. Ky test i arritshmërisë,...
tri-arsyet-pse-cmimet-e-naftes-u-rriten-perseri

Tri arsyet pse çmimet e naftës u rritën përsëri

0
Çmimet e naftës janë rritur përsëri aty ku ishin në ditët e para të luftës në Ukrainë dhe nuk ka asnjë perspektivë për lehtësim...