Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 2, 2022

abdixhiku-kerkon-te-ulet-akciza-e-naftes

Abdixhiku kërkon të ulet akciza e naftës

0
Çmimi i naftës po vazhdon të rritet. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar nga qeveria që të reduktohet akciza në derivate...
14-mije-nenshkrime-per-liberalizimin-e-vizave-per-kosovaret-ne-peticionin-e-zyrtares-se-be’se

14 mijë nënshkrime për liberalizimin e vizave për kosovarët në peticionin e zyrtares së...

0
Kosova po kërkon liberalizmin e vizave. Mbi 14 mijë nënshkrime janë mbledhur deri tash në peticionin për liberalizimin e vizave për kosovarët, të nisur nga...
kosova-e-nis-mbare,-fiton-paster-ndaj-qipros

Kosova e nis mbarë, fiton pastër ndaj Qipros

0
Kosova e ka nisur mbarë edicionin e ri të Ligës së Kombeve. “Dardanët” kanë shënuar fitore me rezultat të pastër 0:2 në udhëtim ndaj...
grabovci-reagon-pas-vdekjes-se-nipit:-jeta-me-dha-goditjen-me-te-rende

Grabovci reagon pas vdekjes së nipit: Jeta më dha goditjen më të rëndë

0
Adem Grabovci ka marrë një lajm të rëndë. Ish-deputeti i PDK’së, Adem Grabovci, ka reaguar për vdekjen e nipit të tij, Nazmi Grabovci, i cili...
ukraina-ben-thirrje-per-veprim-per-te-rihapur-portet-per-eksportin-e-grurit

Ukraina bën thirrje për veprim për të rihapur portet për eksportin e grurit

0
Ministria e Jashtme e Ukrainës informoi se po punon me vende të tjera si pjesë e fushatës së saj për t’i dhënë fund bllokadës...
refuzohet-kerkesa-e-mbrojtjes-per-shtimin-e-materialeve-per-dy-deshmitare-ne-rastin-e-thacit-dhe-te-tjereve

Refuzohet kërkesa e mbrojtjes për shtimin e materialeve për dy dëshmitarë në rastin...

0
Gjyqtari e refuzon kërkesën e mbrojtjes për shtimin e materialeve për dy dëshmitarë në rastin e Thaçit dhe të tjerëve. Përmes platformës online “Zoom”, Angela...
kosova-e-nis-sot-rrugetimin-drejt-kualifikimit-ne-euro-2024

Kosova e nis sot rrugëtimin drejt kualifikimit në Euro 2024

0
Kombëtarja e Kosovës do ta nisë sot rrugëtimin e saj drejt synimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian të vitit 2024. “Dardanët” ishin shumë afër...
ish-presidentit-nishani-i-jepet-lamtumira-e-fundit,-osmani:-populli-i-kosoves,-perhere-mirenjohes

Ish-presidentit Nishani i jepet lamtumira e fundit, Osmani: Populli i Kosovës, përherë mirënjohes

0
I jepet lamtumira e fundit ish-presidentit Nishani, Osmani: Populli i Kosovës, përherë mirënjohes. Presidentja Vjosa Osmani ka marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-presidentit...
prokuroria-thote-se-ka-nisur-hetimet-rreth-pretendimeve-per-afera-korruptive-ne-institucione

Prokuroria thotë se ka nisur hetimet rreth pretendimeve për afera korruptive në institucione

0
Prokuroria nis hetimet rreth dyshimeve për afera korruptive në disa ministri të Qeverisë Kurti. Pas aludimeve për korrupsion në ministri të ndryshme të cilat u...
abelard-tahiri:-keqperdorimet-dhe-aferat-e-ministrave-po-tregojne-fytyren-e-vertete-te-qeverise-kurti

Abelard Tahiri: Keqpërdorimet dhe aferat e ministrave po tregojnë fytyrën e vërtetë të qeverisë...

0
Tahiri: Keqpërdorimet dhe aferat e ministrave po tregojnë fytyrën e vërtetë të qeverisë Kurti. Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, thotë se afera...