Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 1, 2022

27-vjecari-rrah-nje-person-pasi-e-gjen-ne-afersi-te-motelit-me-gruan-e-tij,-e-akuzon-se-jane-ne-lidhje-dashurie

27-vjeçari rrah një person pasi e gjen në afërsi të motelit me gruan e...

0
Një rrahje mes disa personave ka ndodhur sot, në afër të një moteli, në fshatin Dobërllukë të Vushtrrisë, motivi i së cilës dyshohet të...
miftaraj:-vv-lufton-korrupsionin-tek-kundershtaret-politik,-ofron-imunitet-per-anetaret-e-saj

Miftaraj: VV lufton korrupsionin tek kundërshtarët politik, ofron imunitet për anëtarët e saj

0
Ehat Miftaraj, drejtor i Institutit të Kosovës për Drejtësi, ka thënë se partia në pushtet po lufton korrupsionin vetëm ndaj kundërshtarëve politik. Miftaraj, nëpërmjet një...
kurti-thote-se-nuk-do-te-zgjase-pafundesisht-pagesa-e-energjise-per-veriun

Kurti thotë se nuk do të zgjasë pafundësisht pagesa e energjisë për veriun

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli edhe për çështjen e pagesës së energjisë elektrike nga shteti për veriun. Ai tha se është janë pra...
ish-ambasadori-amerikan:-kurti,-fajtori-kryesor-pse-s’ka-dialog-te-vertete-mes-kosoves-dhe-serbise

Ish-ambasadori amerikan: Kurti, fajtori kryesor pse s’ka dialog të vërtetë mes Kosovës dhe Serbisë

0
Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, William Montgomery ka vlerësuar se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë nuk është i vërtetë dhe...
zevendesministri-i-drejtesise:-shpejtesia-me-te-cilen-punojme-krahasohet-me-ate-te-shperndajres-se-vajit-ne-tepsi

Zëvendësministri i Drejtësisë: Shpejtësia me të cilën punojmë krahasohet me atë të shpërndajres së...

0
Sallahu: Shpejtësia me të cilën punojmë krahasohet me atë të shpërndajres së vajit në tepsi. Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, në një intervistë për ATV...
e-rende:-gjendet-pa-shenja-jete-nje-27-vjecar-ne-decan

E rëndë: Gjendet pa shenja jete një 27-vjeçar në Deçan

0
Sot në fshatin Carrabeg të komunës së Deçanit, një 27-vjeçar është gjetur pa shenja jete. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Fadil...
publikohet-raporti-i-fundit-i-msh-se-per-rastet-e-reja-me-covid

Publikohet raporti i fundit i MSh-së për rastet e reja me Covid

0
Del raporti i fundit i MSh’së për rastet e reja me Covid. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar...
te-pakten-22-mije-te-vrare-ne-mariupol 

Të paktën 22 mijë të vrarë në Mariupol 

0
Autoritetet ukrainase vlerësojnë se të paktën 22 mijë njerëz janë vrarë në qytetin e Mariupolit, që nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë. Madje sipas...
krasniqi:-kauza-jone-duhet-te-jete-mbrojtja-dhe-avancimi-i-te-drejtave-te-femijeve

Krasniqi: Kauza jonë duhet të jetë mbrojtja dhe avancimi i të drejtave të fëmijëve

0
Memli Krasniqi: Kauza jonë duhet të jetë mbrojtja dhe avancimi i të drejtave të fëmijëve. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, tha sot...
shba-i-caktone-afat-serbise-per-sanksionet-ndaj-rusise

SHBA i caktonë afat Serbisë për sanksionet ndaj Rusisë

0
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i caktojnë afat Serbisë për sanksionet ndaj Rusisë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë vendosur një afat të caktuar...