Tuesday, September 26, 2023
Ballina 2022 June

Arkiva Mujore June 2022

vrau-nje-punetore-per-shkak-se-i-qiten-shume-majoneze-ne-sandvic

Vrau një punëtore për shkak se i qitën shumë majonezë në sandviç

0
Një klient e ka vrarë një punëtore dhe e ka lënduar një tjetër pas një përplasje që kishte të bënte me sasinë e majonezës...
aksident-ne-prishtine,-ka-te-lenduar

Aksident në Prishtinë, ka të lënduar

0
Aksidentet janë shtuar shumë ditëve të fundit. Sot, rreth orës 20:30 në Prishtinë, në rrugën “Agim Ramadani”, ka ndodhur një aksident trafiku ku janë përfshirë...
limaj-kerkon-te-shkarkohet-murati

Limaj kërkon të shkarkohet Murati

0
Po kërkohet dorëheqja e Hekuran Murtatit. Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka ftuar opozitën në Parlament që të bojkotojë çdo punim derisa të shkarkohet...
pas-reshjeve,-prishtina-behet-me-“deti”

Pas reshjeve, Prishtina bëhet me “deti”

0
Prishtina është përballur me një mot të keq. Këtë pamje ka marrë tuneli tek Stacioni i Autobusëve në Prishtinë pas reshjeve Reshjet e mëdha që kanë...
cmimet-e-derivateve-per-sot

Çmimet e derivateve për sot

0
Çmimet e derivateve për sot janë të njëjta me dje, me përjashtim të çmimit të benzinës që sot është pak më shtrenjtë Ministria e Industrisë,...
‘kjamet’-ne-prishtine,-shi-e-bresher-i-madh

‘Kjamet’ në Prishtinë, shi e breshër i madh

0
Shi e breshër i madh në Prishtinë Një stuhi e fuqishme ka përfshirë kryeqytetin, e cila po përcillet me shi të fortë e breshër. Gjatë ditës...
emisari-i-be-se-takon-petkoviqin,-konfirmon-se-dialogu-s’eshte-nderprere

Emisari i BE-së takon Petkoviqin, konfirmon se dialogu s’është ndërprerë

0
Lajçak takon Petkoviqin, konfirmon se dialogu s’është ndërprerë. Pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se nuk do të ketë më dialog me Kosovën...
elvana-dhe-dhurata-e-“djegin”-lojen-sonte

Elvana dhe Dhurata e “djegin” lojën sonte

0
Elvana dhe Dhurata ka kohë prej kur kanë paralajmëruar bashkëpunimin. “Gajde” titullohet bashkëpunimi që bëri bashkë dy këngëtaret e suksesshme. Ky projekt do të publikohet sonte...
lumir-abdixhiku-e-ndan-lvv-ne-ne-4-grupe,-mimoza-kusarin-e-armend-mujen-i-qet-te-te-padijshmit

Lumir Abdixhiku e ndan LVV-në në 4 grupe, Mimoza Kusarin e Armend Mujën i...

0
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se njerëzit në politikë ndahen në katër grupe. Në grupin e parë ka thënë se...
dhunoi-bashkejetuesen-dhe-djalin-e-mitur,-arrestohet-49-vjecari-ne-gjirokaster

Dhunoi bashkëjetuesen dhe djalin e mitur, arrestohet 49-vjeçari në Gjirokastër

0
Ka rënë nga pranga një 49-vjeçar në Gjirokastër pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses dhe djalit të saj të mitur. Ai akuzohet për veprën penale...