Polici e rrah rëndë policen në Pejë, Insajderi: Ishin në lidhje dashurie

43
polici-e-rrah-rende-policen-ne-peje,-insajderi:-ishin-ne-lidhje-dashurie

Senad Hamzic me gradën e rreshterit policor në Drejtorinë Rajonale në Pejë është ndaluar për 48 orë, pasi dyshohet se ka sulmuar pamëshirshëm një zyrtare policore, përderisa ishin jashtë detyrës zyrtare. Insajderi ka mësuar se kush është viktima e cila është dhe zyrtare policore.

Sipas burimeve të Insajderit, zyrtarja policore është F.K

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është ndaluar për 48 orë në paraburgim, nën dyshimin, lëndim i rëndë trupor.

Motivi që e shtyu rreshterin ta rrah pamëshirshëm policen në fjalë, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore dyshohet se lidhet me motivet personale, kjo pasi që rreshteri Hamzic ishte në lidhje dashurie me të dhe për motive xhelozie, nën dyshimet se ajo kishte nisur një lidhje me një person tjetër, e ka rrahur mizorisht.