Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm May 13, 2022

po-stabilizohet-tregu-i-kriptovalutave,-filloi-rritja-e-cmimit-te-bitcoin-dhe-monedhave-te-tjera-dixhitale

Po stabilizohet tregu i kriptovalutave, filloi rritja e çmimit të Bitcoin dhe monedhave të...

0
Pasi vlera e Bitcoin ra nën çmimin prej 30 mijë dollarëve amerikanë në javën e fundit, situata është stabilizuar në 24 orët e fundit...
shyhretja-lajmerohet-nga-pushimet,-ia-huq-me-veshjen-e-saj

Shyhretja lajmërohet nga pushimet, ia huq me veshjen e saj

0
Shyhrete Behlui, është njëra nga artistet më të dashura, ani pse ka kohë të gjatë në skenën muzikore, Shyhretja vazhdon të jetë shumë e...
guardiola-u-kunderpergjigjet-ashper-dy-ish-futbollisteve-te-manchester-unitedit

Guardiola u kundërpërgjigjet ashpër dy ish-futbollistëve të Manchester Unitedit

0
Pep Guardiola i është përgjigjur komenteve të bëra nga ish-lojtarët e Manchester United, Patrice Evra dhe Dimitar Berbatov, lidhur me karakterin e Manchester Cityt. Pas...
kurti-kritikon-vuciqin:-po-i-pengon-perparimi-i-kosoves

Kurti kritikon Vuçiqin: Po i pengon përparimi i Kosovës

0
Serbia nuk po pajtohet me përparimin e Kosovës. Kryeministri Albin Kurti, ka kritikuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, pas reagimeve të ashpra të këtij të fundit,...
ruskovska:-kamcevi-me-besoi-mua-dhe-arritem-marreveshje

Ruskovska: Kamçevi më besoi mua dhe arritëm marrëveshje

0
Kryetarja e Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Vilma Ruskovska, për televizionin serb “Hapy”, duke folur për punën e...
ilir-meta-thirr-institucionet-e-shqiperise-te-mobilizohen-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-ke

Ilir Meta thirr institucionet e Shqipërisë të mobilizohen për anëtarësimin e Kosovës në KE

0
Meta thirr institucionet e Shqipërisë të mobilizohen për anëtarësimin e Kosovës në KE. Presidenti Ilir Meta u ka bërë thirrje institucioneve të Shqipërisë për mobilizim...
mblidhet-keshilli-i-sigurise-kombetare-te-serbise,-shkaku-i-aplikimi-te-kosoves-ne-ke

Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare të Serbisë, shkaku i aplikimi të Kosovës në KE

0
Këshilli i Sigurisë Kombëtare të Serbisë mblidhet shkaku i aplikimi të Kosovës në KE. Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Serbisë mblidhet të premten në Beograd...
mbi-290-mije-aplikime-per-shtesat-prej-100-euro

Mbi 290 mijë aplikime për shtesat prej 100 euro

0
Qeveria e Kosovës deri më tani ka pranuar mbi 290 mijë aplikime për shtesat prej 100 euro për punëtorët e sektorit privat. Këtë e ka...
deputetja-boshnjake:-turp-per-ju-51-deputete-shqiptare-qe-iu-bashkuat-mohuesve-te-gjenocidit-te-srebrenices

Deputetja boshnjake: Turp për ju 51 deputetë shqiptarë që iu bashkuat mohuesve të gjenocidit...

0
Deputetja e Bosnje-Hercegovinës, Sabina Cudic, ka reaguar pasi 51 deputetët e Partisë Socialiste të Shqipërisë kanë votuar kundër rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin...
presidenti-i-fifa-s-e-uron-ballkanin-per-titullin-e-kampionit-te-fituar-ne-superligen-e-kosoves

Presidenti i FIFA-s e uron Ballkanin për titullin e kampionit të fituar në Superligën...

0
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka uruar FC Ballkanin për kurorëzimin me titullin e kampionit për sezonin 2021/22 në Kosovë. Skuadra nga Suhareka e siguroi...