Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm May 12, 2022

me-shami-ne-koke-dhe-syze-dielli,-morena-taraku-duket-me-shume-se-kurre-ekstravagante

Me shami në kokë dhe syze dielli, Morena Taraku duket më shumë se kurrë...

0
Morena Taraku është në qendër të mediave rozë për jetën e saj luksoze, Që nga makina e deri te veshjet e saj. Së fundmi bukuroshja Taraku...
deshton-serish-te-nis-rigjykimi-ndaj-kreut-te-ffk-se,-agim-ademi-i-akuzuar-per-detyrim

Dështon sërish të nis rigjykimi ndaj kreut të FFK-së, Agim Ademi i akuzuar për...

0
Për të dytën herë me radhë në Departamentin e Përgjithshëm ka dështuar të nis rigjykimi ndaj Agim Ademit, kryetar i Federatës së Futbollit të...
tottenham-arsenal,-publikohen-formacionet-zyrtare

Tottenham-Arsenal, publikohen formacionet zyrtare

0
Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Tottenham-Arsenal, e vlefshme për Premierligë. Të dy këto ekipe po luftojnë për një vend në Champions League. Arsenali gjendet në...
konjufca-per-ambasadorin-berishaj:-nuk-do-te-shkarkohet-deri-ne-momentin-kur-te-vertetohet-fajesia

Konjufca për ambasadorin Berishaj: Nuk do të shkarkohet deri në momentin kur të vërtetohet...

0
Konjufca ka folur për skandalin e ambasadorit, Martin Berishajt. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjfuca, ka thënë se ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin...
honda-ka-filluar-ta-testoje-civic-type-r-2023-ne-piste

Honda ka filluar ta testojë Civic Type R 2023 në pistë

0
Nuk është befasi, të shohësh një makinë duke u testuar në Nurburgring të Gjermanisë këto ditë. Por, Honda mund të ketë bërë më shumë, sesa...
nderhyrja-“horror”-e-futbollistit-te-leedsit-ne-kovaqiqin,-u-ndeshkua-me-karton-te-kuq

Ndërhyrja “horror” e futbollistit të Leedsit në Kovaqiqin, u ndëshkua me karton të kuq

0
Leeds United ka luajtur me një lojtar më pak në fushën e lojës në ndeshjenkundër Chelseat. Daniel James është ndëshkuar me karton të kuq në...
keto-jane-procedurat-per-pranimin-ne-keshillin-e-europes

Këto janë procedurat për pranimin në Këshillin e Europës

0
Cilat janë procedurat për pranimin në Këshillin e Europës? Kosova aplikoi sot. Kosova ka aplikuar zyrtarisht të enjten për t’u bërë anëtare e Këshillit të...
ish-e-dashura-ruse-e-don-xhonit-feston-ditelindjen-e-23-te,-shqiptaret-versulen-ne-komente-per-ta-uruar-ne-gjuhen-shqipe

Ish e dashura ruse e Don Xhonit feston ditëlindjen ë 23-të, shqiptarët vërsulen në...

0
Ariana Lirey është modelja e njohur ruse e cila për publikun u bë e njohur si e dashura e reperit të njohur nga Drenica...
punetoret-privat-kerkojne-shperndarjen-e-100-eurove-nga-qeveria

Punëtorët privat kërkojnë shpërndarjen e 100 eurove nga Qeveria

0
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës (SPSK) ka pyetur Ministine e Finacave Hekuran Murati pse ende nuk janë transferuar mjetet prej 100...
raportohet-se-nje-burre-rrembeu-nje-grua-ne-prishtine,-deshmitaret-tregojne-se-cka-pane

Raportohet se një burrë rrëmbeu një grua në Prishtinë, dëshmitarët tregojnë se çka panë

0
Para pak minutash në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë, është parë një burrë teksa ka rrëmbyer një grua në mes të rrugës. Sipas dëshmitarëve që...