Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm May 10, 2022

bitcoin-bie-ne-nivelin-me-te-ulet-qe-nga-janari

Bitcoin bie në nivelin më të ulët që nga janari

0
Bitcoini ka rënë të hënën në nivelin e tij më të ulët që nga janari, pasi rënia e tregjeve të kapitalit ka vazhduar të...
fahirje-hoti:-mendojme-me-hap-nje-restorant-tradicional

Fahirje Hoti: Mendojmë me hap një restorant tradicional

0
Fahrije Hoti, themeluese e Kooperativës Bujqësore ‘Krushë’ është shpallur ”Evropiania e Vitit 2022’’ nga ana e Zyrës së Bashkimit Evropian. E ftuar në programin e...
kush-eshte-arsim-gashi,-personi-qe-dyshohet-se-sulmoi-fizikisht-profesoreshen

Kush është Arsim Gashi, personi që dyshohet se sulmoi fizikisht profesoreshën

0
Gjinekologu në kujdesin parësor shëndetësor të komunës së Prishtinës, Arsim Gashi, dyshohet se është personi që ka sulmuar profesoreshën Hatixhe Latifi-Pupovci. Rasti ka ndodhur sot...
abazoviq-pro-“ballkanit-te-hapur”:-eshte-i-bere-per-gjashte-shtete

Abazoviq pro “Ballkanit të Hapur”: Është i bërë për gjashtë shtete

0
Kryeministri i parë shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, e ka bërë të ditur se është pro iniciativës rajonale “Ballkani i Hapur” ku...
mediumi-serb-e-larteson-ish-boksierin-kosovar,-xhevdet-peci,-i-cili-vdiq-dje

Mediumi serb e lartëson ish-boksierin kosovar, Xhevdet Peci, i cili vdiq dje

0
Për vdekjen e ikonës së boksit kosovar, Xhevdet Pecit, kanë shkruar edhe mediat serbe. Ish-kampioni i shumëfishtë në ish-Jugosllavi vdiq të hënën në moshën 67-vjeçare. Mediumi...
osmani-ne-konferencen-e-sigurise-se-mynihut:-bashkepunimi-transatlantik-eshte-kyc-per-garantimin-e-sigurise-energjetike

Osmani në Konferencën e Sigurisë së Mynihut: Bashkëpunimi transatlantik është kyç për garantimin e...

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë sot në takimin e liderëve të Konferencës së Sigurisë së Mynihut, i cili po mbahet në...
memli-krasniqi-i-shoqeruar-nga-bashkeshortja,-pjese-e-dasmes-se-robinit-e-marigones

Memli Krasniqi i shoqëruar nga bashkëshortja, pjesë e dasmës së Robinit e Marigonës

0
Robin Krasniqi dhe modelja Marigona Krasniqi sonte po martohen. Dasma e tyre ka filluar dhe të ftuarit e parë tashmë kanë arritur. E ndër mysafirët e...
vellai-i-vrau-me-thike-nusen-e-vajzen-para-12-viteve,-shqiptari-kompensohet-nga-italia-me-100-mije-euro

Vëllai i vrau me thikë nusen e vajzën para 12 viteve, shqiptari kompensohet nga...

0
100 mijë euro shpërblim është shifra që kanë vendosur organet kompetente në Itali për të kompensuar Anton Melyshin për humbjen e gruas 24-vjeçare, vajzës...
mosliberalizimi-i-vizave,-zhgenjim-per-qytetaret

Mosliberalizimi i vizave, zhgënjim për qytetarët

0
Kosova vazhdon të jetë njëri nga vendet më të izoluar në Evropë. Në kuadër të shumë festave zyrtare në Kosovë, 9 maji është festë e...