Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm May 9, 2022

iku-nga-burgu,-arrestohet-nga-policia-i-shumekerkuari

Iku nga burgu, arrestohet nga policia i shumëkërkuari

0
Një i burgosur që ishte arratisur është kapur nga policia. Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të kërkuar i cili dy...
ferrari-zbulon-nje-makine-“unike”

Ferrari zbulon një makinë “Unike”

0
Çdo makinë Ferrari është e veçantë, por ka disa që janë më speciale se të tjerat. Mbi këto, janë makinat unike, që njihen si...
arta-kaqurrele-vjen-me-floke-te-drejta-dhe-duket-kaq-ndryshe

Arta kaqurrele vjen me flokë të drejta dhe duket kaq ndryshe

0
Arta Elezaj njihet për flokët e bukur me dredha. Por, së fundmi ajo erdhi me një ndryshim. Me fokët e drejta e të kapura ajo duket...
pjesa-me-e-madhe-e-shpenzimeve-te-qeverise-ne-kompensim-te-punetoreve

Pjesa më e madhe e shpenzimeve të Qeverisë në kompensim të punëtorëve

0
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon llogaritë qeveritare për periudhën 2015-2021, ku bëhet e ditur se gjithsej të hyrat e Qeverisë në vitin...
punetori-bie-nga-3.5-metra-lartesi-ne-fushe-kosove

Punëtori bie nga 3.5 metra lartësi në Fushë Kosovë

0
Një punëtor ka rënë nga lartësia 3.5 metra teksa po punonte në një konstruksion metali në Fushë Kosovë. Viktima është duke u trajtuar ne QKUK...
amerika-krijoi-mbi-400-mije-vende-te-reja-pune-vetem-gjate-muajit-prill

Amerika krijoi mbi 400 mijë vende të reja pune vetëm gjatë muajit prill

0
Punëdhënësit amerikanë shtuan 428,000 vende pune në prill, njësoj si në mars, sipas Byrosë së Statistikave të Punës atje. Ishte muaji i 16-të radhazi i...
ronaldo-dhe-georgina-e-zbulojne-emrin-e-vajzes-se-tyre

Ronaldo dhe Georgina e zbulojnë emrin e vajzës së tyre

0
Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo, kanë bërë publik emrin e vajzës së tyre e cila lindi disa javë më parë. Ronaldo dhe partnerja e tij,...
kosova-dhe-izraeli-sot-nenshkruajne-memorandumin-e-pare-te-mirekuptimit

Kosova dhe Izraeli sot nënshkruajnë memorandumin e parë të mirëkuptimit

0
Kosova dhe Izraeli do të nënshkruajnë sot një memorandum mirëkuptimi, i cili njëherit është edhe memorandumi i parë që kur Izraeli njohi pavarësinë e...