Real Madrid – Man City, kush u vlerësua si futbollisti më i mirë sonte në “Santiago Bernabeu”?

42
real-madrid-–-man-city,-kush-u-vleresua-si-futbollisti-me-i-mire-sonte-ne-“santiago-bernabeu”?

Real Madridi është finalisti i dytë i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22.

Në një ndeshje spektakolare, Real Madridi ishte nikoqir i Manchester Cityt në mbrëmjen e sontme.

Ndeshja e vlefshme për fazën gjysmëfinale i takoi Real Madridit me rezultat 3:1.

Dhe kështu, nga të dyja ndeshjet, Real Madridi kualifikohet në finale me rezultat të përgjithshëm 6:5.

Francezi u votua si futbollisti më i mirë në ndeshje me notën 8.5, pas tij ishte Thibaut Courtois që u vlerësua me 8.3.

Te Man City më të vlerësuarit ishin Mahrez dhe Cancelo.

The post Real Madrid – Man City, kush u vlerësua si futbollisti më i mirë sonte në “Santiago Bernabeu”? appeared first on GazetaPress.