Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm May 5, 2022

real-madrid-–-man-city,-kush-u-vleresua-si-futbollisti-me-i-mire-sonte-ne-“santiago-bernabeu”?

Real Madrid – Man City, kush u vlerësua si futbollisti më i mirë sonte...

0
Real Madridi është finalisti i dytë i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Në një ndeshje spektakolare, Real Madridi ishte nikoqir i Manchester Cityt në...
pacolli-e-vv’se:-o-vec-me-shishe-te-qelqit-mos-gjuni…

Pacolli e VV’së: O veç me shishe të qelqit mos gjuni…

0
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, i thotë opozitës të mos gjuajnë me shishe të qelqit, kjo pasi opozita sot i ka përdorë shishet...
pse-edukimi-mediatik-eshte-i-domosdoshem-per-te-rinjte

Pse edukimi mediatik është i domosdoshëm për të rinjtë

0
10 arsye pse Media Literacy (Edukimi Mediatik) është i domosdoshëm dhe duhet integruar në kurikulat shkollore:   1. Edukimi mediatik i inkurajon të rinjtë të ngrejnë...
pasi-doli-fotografia-me-vuciq,-zedhenesi-i-kurtit-e-paralajmeron-viziten-ne-shba

Pasi doli fotografia me Vuçiq, zëdhënësi i Kurtit e paralajmëron vizitën në SHBA

0
Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu, ka njoftuar se këtë muaj, kryeministri Albin Kurti do t’i vizitojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë njoftim e...