Përfundon pjesa e parë pa gola në “Santiago Bernabeu”

30
perfundon-pjesa-e-pare-pa-gola-ne-“santiago-bernabeu”

Ka përfunduar 0-0 pjesa e parë në mes të Real Madridit dhe Manchester Cityt në “Santiago Bernabeu”.

“Los Blancos” ishin më të mirë për një nuancë, duke e rrezikuar disa herë portën e Ederson.

Gjithsesi, as “Qytetarët” nuk qëndruan duarkryq, me disa raste që shkaktuan jo pak vështirësi për mbrojtjen madriliene.

Ky rezultat i konvenon skuadrës së Pep Guardiolas, pasi në ndeshjen e parë triumfuan 4-3 në “Etihad Stadium”.

The post Përfundon pjesa e parë pa gola në “Santiago Bernabeu” appeared first on GazetaPress.