Monday, June 27, 2022

Arkiva Mujore May 2022

prishtine:-po-lirohen-hapesirat-publike,-por…

Prishtinë: Po lirohen hapësirat publike, por…

0
Inspektorati Komunal i Prishtinës ndërmori aksion për lirimin e hapësirave publike. Por ky aksion shkaktoi pakënaqësi të bizneseve.(Gazetare -Shqipe Miftari, kamera-I.Gorani,S.Canolli,Sh. Miftari)./21Media The post...
projekt-rezolute-ne-kongresin-amerikan-per-te-nderuar-aktivisten-vasfije-krasniqi-goodman

Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për të nderuar aktivisten Vasfije Krasniqi-Goodman

0
Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Colin Allred paraqiti të martën një projekt-rezolutë për të nderuar aktivisten e të drejtave të njeriut,...
prishet-shkolla-93-vjecare-qe-i-sherbeu-uck-se

Prishet shkolla 93-vjeçare që i shërbeu UÇK-së

0
Shkolla e vjetër në fshatin Arllat ka nisur të rrënohet. Banorët e atij fshati të Drenasit po ankohen se kjo shkollë është përdorur gjatë luftës...
kongresisti-torres:-serbia-perfaqesuese-e-rusise-–-kosova-mike-e-shba-se

Kongresisti Torres: Serbia përfaqësuese e Rusisë – Kosova mike e SHBA-së

0
Kongresisti amerikan Ritchie Torres ia ka përkujtuar Serbisë se me nënshkrimin e marrëveshjes së re për gazin rus, ajo po i tregon edhe njëherë...
kryediplomati-grek:-jemi-kunder-cfaredo-ndryshimi-te-kufijve-ne-ballkanin-perendimor

Kryediplomati grek: Jemi kundër çfarëdo ndryshimi të kufijve në Ballkanin Perëndimor

0
Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi kundër çfarëdo ndryshimi të kufijve në Ballkanin Perëndimor. Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias, ka bërë thirrje për...
hong-kongu-–-mundesi-per-nje-zhvillim-te-ri

Hong-Kongu – mundësi për një zhvillim të ri

0
Presidenti i Kinës, Xi Jinping u takua të hënën në Pekin me kryeekzekutivin e gjashtë të Rajonit të Posaçëm Administrativ të Hong-Kongut, John Lee,...
policia-arreston-gjashte-persona-ne-aksionet-kunder-kontrabandes

Policia arreston gjashtë përsona në aksionet kundër kontrabandës

0
Policia me aksione kundër kontrabandës, gjashtë të arrestuar. Policia e Kosovës në dy raste të ndryshme ka kapur në flagrancë gjithsej gjashtë persona të dyshuar...
hande-ercel-spektakolare-ne-fustanin-me-ngjyre-vjollce

Hande Erçel spektakolare në fustanin me ngjyrë vjollce

0
Suksesi nuk ka të ndalur për aktoren e njohur turke, Hande Erçel. Ajo së fundi ka bashkëpunuar me kompaninë prestigjioze të modës “Gucci” për paraqitjen...
ministrja-gervalla-ne-berlin,-takon-lobuesin-e-fuqishem-per-nje-kosove-me-liberalizim-dhe-anetare-ne-kie

Ministrja Gërvalla në Berlin, takon lobuesin e fuqishëm për një Kosovë me liberalizim dhe...

0
Gërvalla në Berlin, takon lobuesin e fuqishëm për një Kosovë me liberalizim dhe anëtare në KiE. Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, po qëndron për...
viola-von-cramon-ne-prishtine,-kjo-eshte-kerkesa-qe-ajo-pati-nga-institucionet-ne-kosove

Viola von Cramon në Prishtinë, kjo është kërkesa që ajo pati nga institucionet në...

0
Von Cramon në Prishtinë, kjo është kërkesa që ajo pati nga institucionet në Kosovë. Thëngjilli përveç që vret qytetarët, vret edhe ekonomitë e një vendi,...