Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm April 25, 2022

bordi-i-twitterit-takon-muskun,-shqyrton-oferten-e-tij-per-blerje

Bordi i Twitterit takon Muskun, shqyrton ofertën e tij për blerje

0
Bordi i Twitterit u takua me drejtorin e Teslas, Elon Musk, gjatë fundjavës që shkoi për ta rishikuar ofertën e tij për blerjen e...
te-pakapshem-nga-drejtesia,-fenomeni-qe-percjell-kosoven

Të pakapshëm nga drejtësia, fenomeni që përcjell Kosovën

0
Persona të profilit të lartë, të cilët përballen me akuza për krim të organizuar dhe korrupsion në Kosovë, zakonisht shpëtojnë lehtë nga ndjekja penale,...
munishi-tregon-arsyen-pse-nuk-eshte-me-trajner-i-gjilanit

Munishi tregon arsyen pse nuk është më trajner i Gjilanit

0
SC Gjilani njoftoi sot zyrtarisht për ndërprerjen e bashkëpunimit me Ismet Munishin. 47-vjeçari ka thënë se deri te ndarja e rrugëve erdhi pas mos arritjes...
keto-jane-mesazhet-qe-percolli-ndihmes-sekretarja-amerikane-e-shtetit-gjate-vizites-ne-kosove

Këto janë mesazhet që përcolli Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit gjatë vizitës në Kosovë

0
Sot Kosova ka pasur vizitorë shumë të rëndësishëm. Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, ka thënë të hënën, 25 prill,...
albin-kurti-sot-pret-ne-takim-escobarin-dhe-donfried

Albin Kurti sot pret në takim Escobarin dhe Donfried

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do t’i presë në takim Ndihmës Sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike,...
teuta-krasniqi-tregon-linjat-joshese-ne-komplete-te-shkurtra

Teuta Krasniqi tregon linjat joshëse në komplete të shkurtra

0
Teuta Krasniqi u bë e njohur me rolet e saj në serialin Cka ka shpija. Ajo pëlqehet me aktrimin që bën por edhe për bukurinë...
sociale:-100-eurot-e-qeverise!

SOCIALE: 100 eurot e Qeverisë!

0
Punëtorët e sektorit publik pritet t’i marrin 100 eurot e ndara nga qeveria me pagën e muajit prill, ndërsa punëtorët e sektorit publik tashmë...
biden:-do-ta-vazhdojme-mbeshtetjen-ndaj-ukraines

Biden: Do ta vazhdojmë mbështetjen ndaj Ukrainës

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se e mbështesin Ukrainën në luftën e saj, si dhe vazhdon ta dënojë...
mbreme-per-here-te-pare-ne-histori-te-klubit-i-ndodhi-dicka-barcelones

Mbrëmë për herë të parë në histori të klubit i ndodhi diçka Barcelonës

0
Barcelona dhe Rayo Vallecano e zhvilluan sonte ndeshjen e mbetur nga java e 21-të në La Liga. Ndeshja u zhvillua në “Camp Nou”, teksa mysafirët...
prishtinasi-e-rrah-nenen,-e-ben-per-spital

Prishtinasi e rrah nënën, e bën për spital

0
Një person është arrestuar dje në Prishtinë, pasi i njëjti më 2 prill e kishte sulmuar fizikisht nënën e tij, të cilës i ishte...