Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm April 24, 2022

futbollisti-kosovar-peson-arrest-kardiak-gjate-lojes,-e-dergojne-ne-spital-dhe-i-vendosin-stende

Futbollisti kosovar pëson arrest kardiak gjatë lojës, e dërgojnë në spital dhe i vendosin...

0
KF Vllaznia e Pozheranit ka sqaruar situatën që ndodhi sot në ndeshjen me Flamurtarin në kuadër të javës së 24-të në Grupin B të...
osmani-uron-presidentin-francez-pas-fitores:-mbeshtetja-e-macron-eshte-kyce-ne-rrugen-tone-euroatlantike

Osmani uron presidentin francez pas fitores: Mbështetja e Macron është kyçe në rrugën tonë...

0
Macron është shpallur sërish president i Francës. Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka uruar Emmanuel Macron, për fitoren e sotme në zgjedhjet presidenciale. Osmani përgëzoi presidentin...
historike:-ekipi-kosovar-kualifikohet-ne-turneun-me-te-madh-te-cs:go

Historike: Ekipi kosovar kualifikohet në turneun më të madh të CS:GO

0
Bad News Eagles ka arritur të kualifikohet në turneun më të madh në botë, “PLG Antwerp Major 2022”. Ekipi kosovar triumfoi 2:1 ndaj Sinners për...
perfundon-testimin-ne-trafik,-tash-pritet-analiza

Përfundon testimin në trafik, tash pritet analiza

0
Prishtina po përballet ende me kolona të gjata. Testimi i unazës njëkahëshe ka përfunduar. Komuna e Prishtinës ka njoftuar më herët se ky testim do...
aston-martin-pritet-te-lansoje-automjetin-e-pare-elektrik-ne-vitin-2025

Aston Martin pritet të lansojë automjetin e parë elektrik në vitin 2025

0
Për këdo që nuk e ka kuptuar deri tani, industria e automjeteve po kalon një moment. Duket se çdo ditë tjetër një tjetër prodhues...
a-tregon-ky-detaj-se-romeo-po-mbeshtet-publikisht-ribashkimin-e-donaldit-dhe-bores?

A tregon ky detaj se Romeo po mbështet publikisht ribashkimin e Donaldit dhe Borës?

0
Çdo detaj i vogël duket se po përdoret nga fansat e ish-çiftit Bora Zemani-Donald Veshaj si një pjesë e pazëllit të marrëdhënies së tyre...
vjedhja-e-2.1-milione-eurove,-bajrami:-jam-e-paster

Vjedhja e 2.1 milionë eurove, Bajrami: Jam e pastër

0
Ish-ministrja e Financave, njëherësh deputete e LDK-së, Hykmete Bajrami, sonte në Gazeta Press foli për vjedhjen e 2.1 milionë eurove në Thesarin e Shtetit,...
policia-jep-detaje-per-aksidentin-ne-lipjan,-dy-te-lenduar-dhe-tri-vetura-te-perfshira

Policia jep detaje për aksidentin në Lipjan, dy të lënduar dhe tri vetura të...

0
Një aksident ka ndodhur sonte në fshatin Torinë, në rrugën Lipjan Magure, rreth orës 19:30. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron...
momenti-kur-tyson-fury-e-nokautoi-per-mrekulli-dillian-whyten

Momenti kur Tyson Fury e nokautoi për mrekulli Dillian Whyten

0
Tyson Fury e ka fituar në mënyrë spektakolare përballjen e sontme ndaj Dillian Whyte. Boksieri britanik ka fituar me nokaut në rundin e gjashtë, raporton...
ja-cilat-vende-kane-arme-berthamore

Ja cilat vende kanë armë bërthamore

0
Lufta mes Rusisë dhe Ukrainës, nuk ka ndërmend të ndërpritet. Pushtimi rus i Ukrainës, ka shtuar frikën e opinionit publik për përdorimin e armëve bërthamore...