Kjo është harta e vendeve ku u ndje tërmeti në të gjithë Ballkanin

40
kjo-eshte-harta-e-vendeve-ku-u-ndje-termeti-ne-te-gjithe-ballkanin

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Bosnjë dhe Hercegovinë.

Sonte në ora 23:07, një tërmet i fuqishëm ka lëkundur Ballkanin.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në pjesën më të madhe të territorit të Kosovës.
Epiqendra e tërmetit ka qenë në Bosnjë dhe Hercegovinë dhe fuqia e tërmetit është shënuar 5.7 ballë të Rihterit, shkruan Gazeta Express.

Tërmeti është ndjerë edhe në Kroaci, Maqedoni, Shqipëri dhe Serbi.

Më poshtë shihni hartën e plotë të vendeve ku është ndjerë tërmeti.