Reagimi i Cristiano Ronaldos për duartrokitjet e tifozëve në “Anfield” pas vdekjes së djalit të tij

39
reagimi-i-cristiano-ronaldos-per-duartrokitjet-e-tifozeve-ne-“anfield”-pas-vdekjes-se-djalit-te-tij

Cristiano Ronaldo ka falënderuar mbështetësit e Liverpoolit për respektin e tyre pasi një minutë duartrokitën për yllin e Manchester United, familjen e tij gjatë ndeshjes së së martës në Premierligë në Anfield.

Tifozët e Liverpoolit bën këtë veprim pasi Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez njoftuan të hënën se djali i tyre binjak kishte vdekur gjatë lindjes.

Ronaldo humbi ndeshjen në Anfield, e cila përfundoi me fitoren 4-0 për Liverpool, përcjell Demokracia.com.

Në minutën e shtatë të lojës, të katër tribunat e stadiumit u ngritën për të duartrokitur për Ronaldon dhe familjen e tij, me tifozët e Liverpoolit duke kënduar “Ju kurrë nuk do të ecni vetëm”.

Ronaldo tani ka hyrë në mediat sociale për të falënderuar ata mbështetës që kanë vënë në një anë rivalitetet e klubeve.

“Një botë… Një sport… Një familje globale… Faleminderit, Anfield”, postoi Ronaldo në Instagram, së bashku me një video të duartrokitjeve të minutës.

“Unë dhe familja ime nuk do ta harrojmë kurrë këtë moment respekti dhe dhembshurie”

The post Reagimi i Cristiano Ronaldos për duartrokitjet e tifozëve në “Anfield” pas vdekjes së djalit të tij appeared first on GazetaPress.