Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm April 21, 2022

lamborghini-regjistron-shitjet-me-te-mira-te-tremujorit-te-pare-me-2022

Lamborghini regjistron shitjet më të mira të tremujorit të parë më 2022

0
Lamborghini ka njoftuar se shiti 2,539 automjete globalisht në tre muajt e parë të vitit 2022, duke shënuar tremujorin më të mirë të historisë...
sc-gjilani-befason-tifozen-per-ditelindje,-i-dhuron-fanellen-e-nenshkruar-nga-futbollistet

SC Gjilani befason tifozen për ditëlindje, i dhuron fanellën e nënshkruar nga futbollistët

0
Një nga dhuratat më të mira për tifozët e futbollit mund të jetë edhe një fanellë e skuadrës së zemrës. Fatin për këtë dhuratë e...
autostrada-“ibrahim-rugova”-edhe-per-nje-kohe-te-gjate-do-te-mbetet-pa-pushimore-e-pompa

Autostrada “Ibrahim Rugova” edhe për një kohë të gjatë do të mbetet pa pushimore...

0
Nuk ka ende një zgjidhje konkrete për pushimore dhe pompa në Autostrada “Ibrahim Rugova”. Autostrada “Ibrahim Rugova” edhe për një kohë të gjatë do të...
duket-se-sapo-u-zbulua-mysafiri-i-pare-i-binjakeve

Duket se sapo u zbulua mysafiri i parë i binjakëve

0
Romeo dhe Donald Veshaj do të nisin të premten e ardhshme programin e tyre më të ri në Top Channel, “Më ler të flas”. Dhe...
punetoret-e-sektorit-privat-duhet-ta-plotesojne-kete-kusht-per-t’i-marre-100-euro

Punëtorët e sektorit privat duhet ta plotësojnë këtë kusht për t’i marrë 100 euro

0
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve sot ka hapur formën e aplikimit për mbështetje për punëtorët që nuk marrin pagë nga buxheti i shtetit....
vdekja-tragjike-e-24-vjecares-ne-itali:-u-nis-ne-kosove-per-pashke,-u-perplas-me-kamionin

Vdekja tragjike e 24-vjeçares në Itali: U nis në Kosovë për Pashkë, u përplas...

0
Nuk ia doli të mbijetonte. Lëndimet e marra në aksidentin e së shtunës ishin shumë të rënda. Donika Nikollbibaj, 24 vjeç, e përfshirë në...
shba-ja-vendos-sanksione-te-reja-ndaj-rusise

SHBA-ja vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

0
Shtetet e Bashkuara më 20 prill njoftuan për rundin e ri të sanksioneve ndaj Rusisë, për shkak të pushtimit të Ukrainës. Sanksionet e reja...
reagimi-i-cristiano-ronaldos-per-duartrokitjet-e-tifozeve-ne-“anfield”-pas-vdekjes-se-djalit-te-tij

Reagimi i Cristiano Ronaldos për duartrokitjet e tifozëve në “Anfield” pas vdekjes së djalit...

0
Cristiano Ronaldo ka falënderuar mbështetësit e Liverpoolit për respektin e tyre pasi një minutë duartrokitën për yllin e Manchester United, familjen e tij gjatë...
lajcaku-del-me-detaje-pas-takimit-me-bislimin-e-petkoviqin-per-targat

Lajçaku del me detaje pas takimit me Bislimin e Petkoviqin për targat

0
Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se takimi me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimin dhe...