UEFA jep lajmin e ditës: Kampioni i Kosovës luan direkt në kualifikime për Champions

45
uefa-jep-lajmin-e-dites:-kampioni-i-kosoves-luan-direkt-ne-kualifikime-per-champions

Kampioni i Kosovës në futboll i cili do të shpallet këtë edicion do të marrë pjesë direkt në kualifikimet për Ligën e Kampionëve.

Ekipi që zë vendin e parë në Kosovë shkon automatikisht në rrethin e parë kualifikues dhe jo në parakualifikime siç ka ndodhur vitet paraprake.

Lajmi u bë i ditur nga shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA.

Aktualisht në BKT Superliga vendin e parë e mban Ballkani kur kanë mbetur edhe shtatë xhiro deri në fund.

Më poshtë e gjeni të bashkangjitur listën e publikuar.

The post UEFA jep lajmin e ditës: Kampioni i Kosovës luan direkt në kualifikime për Champions appeared first on GazetaPress.