Kane refuzon Manchester Unitedin, e preferon qëndrimin në Tottenham

41
kane-refuzon-manchester-unitedin,-e-preferon-qendrimin-ne-tottenham

Harry Kane do të refuzojë Manchester United dhe do të qëndrojë në Tottenham këtë verë.

Manchester United ka qenë i interesuar për Kane për muaj të tërë dhe trajneri i ardhshëm potencial i “Djajve të Kuq”, Erik Ten Hag e ka bërë kapitenin e Anglisë objektivin e tij kryesor në fazën e sulmit.

Manchester United mund ta kishin tunduar Kane me ndonjë ofertë nëse do ta caktonin trajner Mauricio Pochettinon, pasi dyshja mbeten shumë të afërt nga ditët e tyre të punës së bashku në White Hart Lane

Në fakt, edhe nëse United do të kishte humbur Ligën e Kampionëve , sjellja e Pochettino mund t’u kishte dhënë atyre një shans të vërtetë për të joshur Kane në Old Trafford.

Por Kane, i cili mbush 29 vjeç në korrik, është gati të refuzojë interesin konkret të United dhe tani duket se ka gjasa të qëndrojë në Tottenham dhe të rivlerësojë të ardhmen e tij pas verës.

Mirror Sport zbuloi muajin e kaluar se Kane ishte objektivi kryesor i verës për Manchester United, por forma e tyre ka rënë në javët e fundit dhe përfundimi në top katër tani duket një mundësi e largët. Në vend të kësaj, Tottenham tani duket si favorit i madh për të hyrë në Ligën e Kampionëve, ndërsa Kane po shijon një jetë të re nën drejtimin e Antonio Conte dhe golashënuesi më i mirë i Spurs është përsëri i lumtur.

The post Kane refuzon Manchester Unitedin, e preferon qëndrimin në Tottenham appeared first on GazetaPress.