Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm April 11, 2022

“lenia-e-ukraines-jashte-nato-s,-gabim-strategjik-i-gjermanise-dhe-frances”

“Lënia e Ukrainës jashtë NATO-s, gabim strategjik i Gjermanisë dhe Francës”

0
Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, thotë se vendimi i Gjermanisë dhe Francës për të lënë jashtë NATO-s vendin e tij në vitin...
ne-kete-ndeshje-te-kosoves-ishte-planifikuar-vrasja-e-hashim-thacit

Në këtë ndeshje të Kosovës ishte planifikuar vrasja e Hashim Thaçit

0
Hashim Thaçin, kanë tentuar ta vrasin. Ish-shefi i AKI-së, Bashkim Smakaj, ka thënë se në vitin 2014 ishte parandaluar një atentat ndaj ish-kryeministrit Hashim Thaçi. Smakaj...
nait-hasani-thote-se-dick-marty-i-atehershem-ishte-i-sponsorizuar-nga-sherbimet-serbe

Nait Hasani thotë se Dick Marty i atëhershëm ishte i sponsorizuar nga shërbimet serbe

0
Për ngjarjen rreth Dick Marty, ka folur Nait Hasani. Ish-ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se Dick...
serbia-po-blen-avione-luftarake-nga-franca,-ekspertet-thone-se-jane-sinjale-qe-po-distancohet-nga-rusia

Serbia po blen avionë luftarakë nga Franca, ekspertët thonë se janë sinjale që po...

0
Avionë ushtarakë po blenë Serbia. Agjencia britanike e lajmeve Reuters, sot ka raportuar që Serbia do të blejë avionë luftarakë francezë “Rafale”, që sipas ekspertëve,...
edon-zhegrova-deklarohet-pas-super-golit-qe-e-shenoi-dje-me-lillen

Edon Zhegrova deklarohet pas super-golit që e shënoi dje me Lillen

0
Edon Zhegrova është shprehur i lumtur me supergolin e realizuar dje me Lillen, por jo edhe me rezultatin ndaj Angers në Ligue 1. Reprezentuesi kosovar...
kurti-u-thote-grekeve-qe-kosova-s’mund-te-bashkohet-me-shqiperine

Kurti u thotë grekëve që Kosova s’mund të bashkohet me Shqipërinë

0
Dikur kërkonte bashkim kombëtar, e sot gjërat dken se kanë ndryshuar. Për kauzën e tij për bashkim kombëtar, tash që është pushtet, Kryeministri Kurti i...
vetem-14-raste-me-covid-19-ne-24-oret-e-fundit

Vetëm 14 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

0
14 raste pozitive me COVID-19, njofton Ministria e Shëndetësisë Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe...
disa-seri-te-produkteve-kinder-terhiqen-nga-tregu-i-kosoves

Disa seri të produkteve Kinder tërhiqen nga tregu i Kosovës

0
Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, ka njoftuar se janë tërhequr nga tregu disa seri të produkteve “Kinder”. Ky vendim sipas AUV erdhi pasi që u...
ronaldo-mund-te-largohet-nga-manchester-united

Ronaldo mund të largohet nga Manchester United

0
Ylli portugez, Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Manchester United në fund të sezonit. Rikthimi i Ronaldos te ‘Djajtë e Kuq’, nuk ishte edhe aq...
berzh-dhe-be-japin-6-milione-euro-per-permiresimin-e-efikasitetit-te-energjise-ne-ndertesat-publike-ne-prishtine

BERZH dhe BE japin 6 milionë euro për përmirësimin e efikasitetit të energjisë në...

0
Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) njofton se ka dhënë një kredi prej 5 milionë euro për të ndihmuar përmirësimin e efikasitetit të...