Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm April 3, 2022

rezultatet-preliminare-ne-serbi:-partia-e-shqiprim-arifit-merr-me-shume-vota-se-ajo-e-shaip-kamberit

Rezultatet preliminare në Serbi: Partia e Shqiprim Arifit merr më shumë vota se ajo...

0
Kanë përfunduar zgjedhjet në Serbi. Sipas rezultateve preliminare të Komisionit Republikan të Zgjedhjeve të Serbisë të publikuara online, Alternativa për Ndryshime- Alternativa Demokratike Shqiptare sipas...
svecla-reagon-pas-mbylljes-se-procesit-zgjedhor-ne-serbi

Sveçla reagon pas mbylljes së procesit zgjedhor në Serbi

0
Serbia sot ka zhvilluar procesin zgjedhor. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është deklaruar për procesin e votimit në zgjedhjet nacionale në Serbi ku...
moment-i-sikletshem!-lauretes-per-pak-i-del-‘zogu’

Moment i sikletshëm! Lauretës për pak i del ‘zogu’

0
Konkurrentja nga Kosova, Laureta Zyba, në çdo episodë të “Për’puthen” kujdeset të shfaqet me plotë stil dhe elegancë. Ngjashëm ka vepruar edhe në puntatën e...
hadergjonaj-shenon-ne-sekondat-e-fundit-per-t’i-dhene-fitoren-ekipit-te-tij

Hadërgjonaj shënon në sekondat e fundit për t’i dhënë fitoren ekipit të tij

0
https://GazetaPress.net/wp-content/uploads/2022/04/0j77G.mp4 Kasimpasa ka shënuar fitore në sekondat e fundit ndaj Gazientep me rezultat 2:1. Ishte minuta e 97-të kur golin e fitores e realizoi Florent Hadërgjonaj. Ai...
aksidentohet-per-vdekje-gjate-kryerjes-se-detyres-nje-punetor-i-keds-it

Aksidentohet për vdekje gjatë kryerjes së detyrës një punëtor i KEDS-it

0
Një punëtor i KEDS-it, ka ndërruar jetë. Sot në mesditë është aksidentuar për vdekje një punëtor i KEDS-it. Sipas Distribucionit të Furnizimit me Energji Elektrike punëtori...
raportohet-nje-“valixhe”-e-dyshimte-ne-fier,-zona-rrethohet-nga-policia-(video)

Raportohet një “valixhe” e dyshimtë në Fier, zona rrethohet nga Policia (VIDEO)

0
Një valixhe e dyshimtë është gjetur në qendër të Fierit pranë një marketi. Mësohet se policia ka vendosur shiritin e sigurisë në zonë dhe nuk...
ministrja-hajdari-jep-detaje-per-parkun-e-biznesit-gjerman

Ministrja Hajdari jep detaje për Parkun e biznesit gjerman

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka thënë se ka udhëhequr dhe mbështetur ekipin e KD Business Development, që nga vera e...
agim-bahtiri-paraqitet-nga-ura-e-ibrit:-kosoves-po-i-vjen-era-shtet

Agim Bahtiri paraqitet nga Ura e Ibrit: Kosovës po i vjen era shtet

0
Agim Bahtiri shfaqet te Ura e Ibrit: Kosovës po i vjen era shtet. Ish-kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka pozuar mbi urën e lumit Ibër...
lewandowski-ne-barcelone

Lewandowski në Barcelonë

0
Robert Lewandowski duket se ka pranuar të transferohet drejt Barcelonës. Ylli polak, Lewandowski ka kontratë me Bayern Munich deri në qershor të viti 2023, por...
lajm-i-mire:-asnje-paciente-me-koronavirus-ne-kliniken-e-mjekimit-intensiv

Lajm i mirë: Asnjë pacientë me koronavirus në klinikën e mjekimit intensiv

0
Asnjë pacientë me COVID-19 në klinikën e mjekimit intensiv. Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se aktualisht në Mjekim Intensiv, nuk është...