Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm April 2, 2022

ne-fustan-te-ngushte,-leonora-tregon-trupin-e-saj-si-“peshk”

Në fustan të ngushtë, Leonora tregon trupin e saj si “peshk”

0
Leonora Jakupi, vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, ajo vazhdon të jetë njëra nga artistet më të dashura e cila i ka...
florian-marku-po-behet-gati-per-mecin,-nuk-mungon-kenga-shqipe

Florian Marku po bëhet gati për meçin, nuk mungon kënga shqipe

0
Boksieri shqiptar, Florian Marku, sonte do të luftojë për mbrojtjen e titullit IBF International në kategorinë e peshave të lehta. Marku për kundërshtar do ta...
shefi-i-kabinetit-te-presidentes:-serbia-po-mban-qendrim-pro-rus-dhe-ende-kerkon-anetaresimin-ne-bashkimin-evropian.

Shefi i kabinetit të Presidentes: Serbia po mban qëndrim pro-rus dhe ende kërkon anëtarësimin...

0
Serbia vazhdon të jetë aleat me Rusinë. Shefi i Stafit të Presidencës së Kosovës, Blerim Vela ka thënë se Serbia po mban qëndrim pro-rus ndërsa...
kurti-fton-mergimtaret-te-investojne-ne-kosove

Kurti fton mërgimtarët të investojnë në Kosovë

0
Kosova pret investime nga jashtë. Kryeministri i vendit, Albin Kurti, thotë se Qeveria e Kosovës është duke u angazhuar që të krijojë kushtet më konkurruese...
mbi-177-milione-euro-te-hyra-per-tre-muaj-nga-atk

Mbi 177 milionë euro të hyra për tre muaj nga ATK

0
Administrata Tatimore e Kosovës po vazhdon me trendin rritës të mbledhjes së të hyrave për tremujorin e parë të këtij viti, ku janë realizuar...
vizita-e-tre-kryeministrave-ne-ukraine-nen-bombat-ruse-–-njeri-prej-tyre-permendi-kosoven

Vizita e tre Kryeministrave në Ukrainë nën bombat ruse – njëri prej tyre përmendi...

0
Misioni i NATO’s në Kosovë u përmend gjatë takimit në Kiev të tre liderëve europianë me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Kryeministrat e Polonisë, Republikës...
ora-se-kur-pritet-te-filloje-meci-mes-florian-markut-dhe-chris-jenkinsit

Ora se kur pritet të fillojë meçi mes Florian Markut dhe Chris Jenkinsit

0
Boksieri shqiptar, Florian Marku, sonte do të luftojë për mbrojtjen e titullit IBF International në kategorinë e peshave të lehta. Marku për kundërshtar do ta...
arifi:-ne-duam-bashkim-me-kosoven

Arifi: Ne duam bashkim me Kosovën

0
Presheva dëshiron të bashkohet me Kosovën. Ish-kreu i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka folur rreth asaj nëse e sheh idenë e shkëmbimit të territoreve...
presidentja-osmani:-autizmi-nuk-zgjedh,-t’i-shembim-stereotipet-dhe-te-ndihemi-si-ata

Presidentja Osmani: Autizmi nuk zgjedh, t’i shembim stereotipet dhe të ndihemi si ata

0
Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizmin i ngarkon me përgjegjësi ndaj fëmijëve me autizëm dhe familjeve të tyre. Osmani,...
vdes-ne-moshe-te-re-argjent-uka-nga-polaci-i-skenderajt

Vdes në moshë të re Argjent Uka nga Polaci i Skenderajt

0
Pas një sëmundje të rëndë ka vdekur i riu, Argjent Uka nga Polaci i Skenderajt. Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët...