Tuesday, May 17, 2022

Arkivat Përditshëm January 20, 2022

reali-pa-gjashte-startues-kerkon-cerekfinalen-ne-kupen-e-mbretit-ndaj-elches

Reali pa gjashtë startues kërkon çerekfinalen në Kupën e Mbretit ndaj Elches

0
Carlo Ancelotti ka zbritur në fushë një formacion krejt ndryshe me atë që luajti ditë më parë në Superkupën e Spanjës. Reali do të luajë...
hajdari:-pa-import-te-miellit,-kosova-s’do-te-kete-buke-mjaftueshem-per-qytetaret

Hajdari: Pa import të miellit, Kosova s’do të ketë bukë mjaftueshëm për qytetarët

0
Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, sot para deputetëve tha se Kosova nuk ka kapacitete të mjaftueshme për prodhimin e miellit, andaj...
rast-i-rende-ne-spitalin-e-gjakoves,-gruaja-me-probleme-shendetesore-godet-me-shuplaka-burrin-e-semure-rende

Rast i rëndë në Spitalin e Gjakovës, gruaja me probleme shëndetësore godet me shuplaka...

0
Një rast i rëndë ka ndodhur ditë më parë në Spitalin e Gjakovës. Një grua me probleme shëndetësore ka ushtruar dhunë ndaj burrit të...
a-do-te-arrihet-marreveshja-kete-vit?-lajcak-ka-mandat-vetem-edhe-pak-muaj

A do të arrihet marrëveshja këtë vit? Lajçak ka mandat vetëm edhe pak muaj

0
Ani pse kontravers për faktin që vjen nga një shtet mosnjohës i pavarësisë së Kosovës, Bashkimi Europian garantoi se Lajçak nuk do të mbajë...
veshur-nje-jastik-bluzes-se-dagzit,-keshtu-po-e-ngushellon-veten-einxhel-pas-eliminimit-te-dj-kosovar

Veshur një jastik bluzës së Dagzit, kështu po e ngushëllon vetën Einxhel pas eliminimit...

0
DJ Dagz u eliminua nga shtëpia e famshme në spektaklin e mbrëmshëm pas televotimit zingjir ku ai dhe Einxhel, mbeten dy të fundit. Eliminimin e...
sulmohet-nga-tifozet-autobusi-i-atletico-madridit-para-ndeshjes-me-sociedadin

Sulmohet nga tifozët autobusi i Atletico Madridit para ndeshjes me Sociedadin

0
Autobusi i Atletico Madrid, që po barte futbollistët për në stadium, është sulmues nga tifozët vendas, ata të Real Sociedad. Siç shihet edhe në pamje,...
ne-kosove-po-e-kerkon-gjykata,-adelina-ismaili-lajmerohet-nga-zvicra

Në Kosovë po e kërkon gjykata, Adelina Ismaili lajmërohet nga Zvicra

0
Adelina Ismaili bashkë me motrat e saj kanë munguar sërish në gjykimin për Enver Sekiraqën. Si arsye për mos shkuarjen në këtë seancë, është dhënë...