Tuesday, May 17, 2022

Arkivat Përditshëm January 15, 2022

selmanaj-tregoi-pse-abstenoi-kunder-referendumit-te-serbise-ne-kosove

Selmanaj tregoi pse abstenoi kundër referendumit të Serbisë në Kosovë

0
Selmanaj ka shkruar në Facebook se sot vendosa të abstenoj në votimin e Rezolutës së propozuar nga Albin Kurti, në seancën e jashtëzakonshme të...
lojtaret-e-kombetares-dhe-xhaka-e-urojne-edon-zhegroven

Lojtarët e Kombëtares dhe Xhaka e urojnë Edon Zhegrovën

0
Edon Zhegrova edhe zyrtarisht është lojtar i Lille. Ai u transferua te Lille nga Baseli dhe ka nënshkruar kontratë deri më 2026. Përmes një postimi në...
sociale:-a-do-te-shtrenjtohet-edhe-energjia-elektrike?

Sociale: A do të shtrenjtohet edhe energjia elektrike?

0
Pakënaqësi ndër qytetarë, ankohen për rëndim të buxhetit familjar Jo vetëm pandemia është ngarkesë e qytetarëve. Kohët e fundit kishte shtrenjtim pas shtrenjtimi. Ngritja e...
gjykata-merr-vendim-per-te-dyshuarin-per-vrasjen-e-baxhanakut-ne-podujeve

Gjykata merr vendim për të dyshuarin për vrasjen e baxhanakut në Podujevë

0
Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin masës së paraburgimit prej një...
merdare:-konfiskohet-materiali-i-referendumit-te-serbise,-arrestohet-koordinatori

Merdare: Konfiskohet materiali i referendumit të Serbisë, arrestohet koordinatori

0
Në njoftimin e kësaj zyre thuhet se janë konfiskuar edhe dy kamionë, që po bartnin material zgjedhor në drejtim të Kosovës për referendumin e...
arbana-strikte-me-tan-bramen:-mund-te-largohesh-qe-sonte-nga-bbv

Arbana strikte me Tan Bramën: Mund të largohesh që sonte nga BBV

0
Pas kërkesës së Arbrit ndaj Xheisarës që të mos kenë kontakt fizik, pamje që u transmetuan në spektaklin e mbrëmjes së kaluar, nisi një...