Inter-Juventus, superderbi për Super Kupën e Italisë

16
inter-juventus,-superderbi-per-super-kupen-e-italise

Ndeshja finale për Super Kupën e Italisë sonte luhet në Giuseppe Meazza të Milanos

Interi pret sonte në shtëpi për ndeshjen e Super Kupës së Italisë skuadrën e Juventusit.

Zikaltërit hynë në këtë ndeshje si favorit, pasi që janë lider në Serie A dhe kampion dimëror.

Por, as Juventus nuk bën të nënvlerësohet pasi që skuadra e Allegri ka një seri prej 5 ndeshjeve pa humbje në Serie A.

Interi në këtë ndeshje ka startuar me sulmin e tyre më të mirë që përbëhet prej Ivan Perisic, Edin Dzeko dhe Lautaro Martinez.

Në anën tjetër në sulmin e Juventusit kanë startuar Locatelli, Kulusevski dhe Morata.

Formacionet zyrtare:

Inter

Juventus

Ndeshja fillon në ora 21:00

The post Inter-Juventus, superderbi për Super Kupën e Italisë appeared first on RahovecNET.