Tuesday, May 17, 2022

Arkivat Përditshëm January 13, 2022

88-punetore-denoncuan-shefat-ne-kosove

88 punëtorë denoncuan shefat në Kosovë

0
Administrata Tatimore e Kosovës sot informoi se për vetëm 12 ditë janë raportuar 88 raste denoncuese, përmes aplikacionit elektronik për verifikimin e punëtorëve, nëse...
“ka-rrezik-real-per-plasjen-e-nje-lufte-te-re-ne-evrope”,-thote-stoltenberg-per-konfliktin-rusi-ukraine

“Ka rrezik real për plasjen e një lufte të re në Evropë”, thotë Stoltenberg...

0
NATO ka shprehur vullnetin për të biseduar me Rusinë mbi kontrollin e armëve dhe zhvillim e raketave. Është Sekretari i Përgjithshëm, Jens Stoltenberg, ai i...
personi-qe-po-luan-rolin-e-ariut-brenda-bbv-se-eshte-binjaku-i-donaldit?

Personi që po luan rolin e ariut brenda BBV-së është binjaku i Donaldit?

0
Prova javore në shtëpinë e “Big Brother VIP”, banorët i ka gjetur me një sfid të re. “Vëllau i madhë”, ka sjellur një “ari” brenda...
qeveria-me-komision-per-zgjedhjen-e-kryetarit-dhe-kater-anetareve-te-bordit-te-oshp-se

Qeveria me Komision për zgjedhjen e kryetarit dhe katër anëtarëve të Bordit të OShP-së

0
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës ka marrë vendim për emërimin e Komisionit përzgjedhës për rekomandimin e kandidatëve për kryetar dhe katër anëtarë...
prokuroria-deklarohet-per-vrasjen-e-30-vjecarit-ne-pakashtice-te-llapit

Prokuroria deklarohet për vrasjen e 30 vjeçarit në Pakashticë të Llapit

0
30 vjeçari, M.K është vrarë sonte në fshatin Pakashticë të Podujevës, ndërsa Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë të dyshuarin në këtë rast...
inter-juventus,-superderbi-per-super-kupen-e-italise

Inter-Juventus, superderbi për Super Kupën e Italisë

0
Ndeshja finale për Super Kupën e Italisë sonte luhet në Giuseppe Meazza të Milanos Interi pret sonte në shtëpi për ndeshjen e Super Kupës së...