Tuesday, May 17, 2022

Arkivat Përditshëm January 11, 2022

shifer-e-cmendur!-kaq-shpenzon-dua-lipa-vetem-per-nje-xhakete

Shifër e çmendur! Kaq shpenzon Dua Lipa vetëm për një xhaketë

0
Këngëtarja e njohur kosovare me famë botërore, Dua Lipa, është duke shijuar kulmin e karrierës. Përmes suksesit në fushën e muzikës, ajo shquhet edhe për...
krasniqi:-2021-ka-qene-deshtim-i-kuvendit-te-kosoves

Krasniqi: 2021 ka qenë dështim i Kuvendit të Kosovës

0
Skender Krasniqi nga Oda e Afarizimit të Kosovës ka qenë i ftuar në emisionin ”Start Up”, ku ka folur në lidhje me bizneset në...
pamje:-amerikani-tenton-te-ngulfate-me-lidhese-kepucesh-nje-grua

Pamje: Amerikani tenton të ngulfatë me lidhëse këpucësh një grua

0
Një burrë nga Florida e Shteteve të Bashkuara është akuzuar për tentim-vrasje, pasi dyshohet se tentoi të ngulfaste një grua në një pritore autobusi. Aaron...
xavi-respekton-real-madridin,-shprehet-i-lumtur-qe-pedri-dhe-torres-jane-gati-per-el-clasico

Xavi respekton Real Madridin, shprehet i lumtur që Pedri dhe Torres janë gati për...

0
Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, mendon se Real Madridi është skuadra më në formë në Spanjë përpara takimit të tyre gjysmë-final të Superkupës së...
dekada-e-arte-e-bitcoin,-nese-dhjete-vite-me-pare-keni-investuar-100-dollare-ne-kriptovaluta-–-sot-do-te-fitonit-dhjetera-miliona-dollare

Dekada e artë e Bitcoin, nëse dhjetë vite më parë keni investuar 100 dollarë...

0
Bitcoini i parë për të cilin thuhet se janë kryer mihje 13 vite më parë, gjatë tre viteve të para vlente më pak se...
syla-i-replikon-ramabajes:-albin-kurti-e-ka-kryer-shkollen-ne-“aktash”

Syla i replikon Ramabajës: Albin Kurti e ka kryer shkollën në “Aktash”

0
Syla ka deklaruar se shkollat në garazhe ishin më të suksesshme se ato të pasluftës. “Për 10 vjet Serbia ka imponuar shkollën në bodrum, shkollën...
bore-e-ngrica-neper-rruge,-policia-ka-nje-kerkese-per-qytetaret

Borë e ngrica nëpër rrugë, Policia ka një kërkesë për qytetarët

0
Referuar reshjeve të borës dhe paraqitjes së ngricave nëpër rrugë, krijohet vështirësi në trafikun rrugor dhe rrugët potencialisht bëhen më të vështira për ngasje...
einxhel-dhe-dagz-bisedojne-per-dasem!-a-eshte-kaq-serioza-lidhja?

Einxhel dhe Dagz bisedojnë për dasëm! A është kaq serioza lidhja?

0
Çifti më i ri i Big Brother Vip po shijojnë lidhjen e tyre brenda shtëpisë së famshme në Shqipëri. Dagz dhe Einxhel janë afruar shumë...
manchester-starton-me-cavanin-kunder-aston-villes

Manchester starton me Cavanin kundër Aston Villës

0
Manchester United do të përpiqet që të kthehet të fitoret pasi që filloi Vitin e Ri me humbje në Old Trafford, ku Wolves e...
sa-po-arrin-te-zhvillohet-turizmi-dimeror-ne-kosove?

Sa po arrin të zhvillohet turizmi dimëror në Kosovë?

0
Hysen Sogojeva nga Oda e Hotelerisë dhe Turizmit ka qenë i ftuar sonte në emisionin ”Start Up”, ku ka folur rreth çështjes së bizneseve...