Tuesday, May 17, 2022

Arkivat Përditshëm January 9, 2022

momenti-tragjik-kur-shkeputet-shkembi-dhe-bie-ne-liqen,-humbin-jeten-7-persona

Momenti tragjik kur shkëputet shkëmbi dhe bie në liqen, humbin jetën 7 persona

0
Shtatë persona kanë humbur jetën pasi një pjesë e një shkëmbi u shemb mbi varkat, në një liqen brazilian. Tre të tjerë rezultojnë të...
haradinaj-i-drejtohet-kurtit:-a-nuk-ishit-ju-qeveria-e-shpreses?-perse-kaq-shume-qytetare-ia-mesyejne-ta-leshojne-vendin?

Haradinaj i drejtohet Kurtit: A nuk ishit ju qeveria e shpresës? Përse kaq shumë...

0
Ai në postimin e fundit iu është referuar statistikave që thonë se 56 mijë qytetarë të Kosovës kanë aplikuar për viza pune në veç...
covid-i-i-sjell-fat,-berisha-pritet-te-startoje-kunder-fiorentines

COVID-i i sjell fat, Berisha pritet të startojë kundër Fiorentinës

0
Torino si shumë skuadra ka mangësi në organikë për shkak të infektimeve me COVID. Ndeshjen e ardhshme torinezët do ta luajnë përballë Fiorentinës. Megjithatë ky...
romeo-tregon-perfundimisht-se-cfare-i-tha-ne-vesh-donaldit-kur-ishte-per-surprize-heren-e-fundit-ne-bb-vip

Romeo tregon përfundimisht se çfarë i tha në vesh Donaldit kur ishte për surprizë...

0
Aktori, Donald Veshaj është në mesin e banorve më të pëlqyer brenda Big Brother VIP. Jo rrallë herë ai është surprizuar nga vëllai i tij...
volkswagen-po-vjen-me-nje-version-te-modelit-elektrik-id

Volkswagen po vjen me një version të modelit elektrik ID

0
Volkswagen do të prezantojë zyrtarisht versionin e prodhimit të modelit elektrik ID.Buzz më 9 mars. Kur të dalë në treg, evropianët do të jenë në...
vazhdon-aksioni-i-policise-kunder-kriptovalutave,-sekuestrohen-dhjetra-aparate

Vazhdon aksioni i policisë kundër kriptovalutave, sekuestrohen dhjetra aparate

0
Policia e Kosovës po vazhdon implementimin e aksionit kundër prodhimit të kriptovalutave. Sot, policia e Kosovës ka mbështetur ekipet e KEDS-it në rrugën “Dëshmorët ë...
aksioni-ne-leposaviq,-rizvanolli:-kursyem-mbi-50-mije-euro-per-muaj

Aksioni në Leposaviq, Rizvanolli: Kursyem mbi 50 mijë euro për muaj

0
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, deklaroi se nga aksion i sotëm në Leposaviq ku janë konfiskuar 272 pajisje për prodhimin e kriptovalutave janë kursyer...
‘twitter’-bllokon-llogarine-personale-te-kongresmenes-republikane-taylor-greene-‘per-dezinformacion’-mbi-vaksinat-(fotot)

‘Twitter’ bllokon llogarinë personale të kongresmenes republikane Taylor Greene ‘për dezinformacion’ mbi vaksinat (Fotot)

0
Republikania nga Georgia kishte marrë disa paralajmërime për postimet e saj që sipas rrjetit përmbajnë dezinformacion për Covid, por përmendja e “numrit të lartë...
ben-meir:-ndikimi-i-turqise-e-pengon-kosoven-ne-procesin-e-anetaresimit-ne-be

Ben-Meir: Ndikimi i Turqisë e pengon Kosovën në procesin e anëtarësimit në BE

0
Ben-Meir i ka bërë këto deklarata në profilin e tij në Facebook teksa thotë se Erdogani pavarësisht problemeve të tij ekonomike, ai po e...