Tuesday, May 17, 2022

Arkivat Përditshëm January 6, 2022

toyota-behet-automjeti-me-i-shitur-ne-shba

Toyota bëhet automjeti më i shitur në SHBA

0
Toyota vitin e kaluar realizoi 2,33 milionë shitje të automjeteve të reja, duke mposhtur GM-në si lider i shitjeve në SHBA për herë të...
pak-dite-pas-deklarimit-te-albit,-alesja-ben-deklaraten-e-papritur-per-te:-“me-bezdis-dhe-nuk-me-le-hapsire”

Pak ditë pas deklarimit të Albit, Alesja bën deklaratën e papritur për të: “Më...

0
Pasditen e sotme, në emisionin “Për’puthen” është diskutuar gjatë lidhje me ata që mendonim se do të ishin çifti më i ri i emisionit...
murati-per-ndalimin-e-kriptovalutave:-po-kursejme-xhepin-e-qytetarit

Murati për ndalimin e kriptovalutave: Po kursejmë xhepin e qytetarit

0
Vendimin e Qeverisë për ndalimin e prodhimit të kriptovalutave e ka komentuar edhe Ministri i Financave, Hekuran Murati, duke thënë se është për të...
e-nxori-armen-nga-xhepi-dhe-gjuajti-gjashte-plumba-mbi-trupin-e-gruas,-kerkohet-paraburgim-per-burrin-nga-llausha

E nxori armën nga xhepi dhe gjuajti gjashtë plumba mbi trupin e gruas, kërkohet...

0
Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka kërkuar paraburgim për S.Q. nga fshati Llaushë të Skenderajt. i cili dyshohet se me dashje ka privuar nga jeta...
e-dashura-e-futbollistit-te-kosoves-ne-perkrahje-te-djokovicit:-“sot-qenka-turp-te-jesh-i-shendetshem”

E dashura e futbollistit të Kosovës në përkrahje të Djokovicit: “Sot qenka turp të...

0
Andela Simac, e dashura e futbollistit të Kosovës Lirim Kastrati, i ka dalë në mbrojtje Novak Djokovicit, pasi tenistit serb iu ndalua hyrja në...
blinken-paralajmeron-pasoja-masive-per-rusine-nese-pushton-ukrainen

Blinken paralajmëron pasoja masive për Rusinë nëse pushton Ukrainën

0
Rusia dhe Shtetet e Bashkuara mbajnë bisedime javën e ardhshme në Gjenevë pasi Moska grumbulloi dhjetëra-mijëra trupa në kufirin ukrainas dhe i kërkoi Perëndimit...
universitetet-e-hong-kongut-dhe-australise-zbulojne-qelizat-t-efektive-per-te-trajtuar-omikronin

Universitetet e Hong Kongut dhe Australisë zbulojnë qelizat T efektive për të trajtuar Omikronin

0
Një hulumtim i bërë nga Universiteti i Shkencës dhe Teknologjisë në Hong Kong (HKUST) dhe Universiteti i Melburnit ka zbuluar se qelizat T, një...
donaldi-flet-serish-per-boren,-i-shqetesuar-per-menyren-si-i-interpreton-ajo-disa-situata-ne-shtepi

Donaldi flet sërish për Borën, i shqetësuar për mënyrën si i interpreton ajo disa...

0
Sfida e radhës për banorët e “Big Brother VIP” është të improvizojnë disa nga prodhimet televizive të Top Channel. Teksa po ndanin rolet me njëri...
flet-vellai-i-31-vjecares-se-zhdukur-nga-podujeva:-festuam-bashke,-la-4-femijet-dhe-u-largua-pas-mesnates

Flet vëllai i 31-vjeçares së zhdukur nga Podujeva: Festuam bashkë, la 4 fëmijët dhe...

0
Një 31-vjeçare nga Podujeva është larguar nga shtëpia mesnatën e së dielës, sipas vëllait të saj. Largimin e saj nga shtëpia e ka raportuar...