Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm January 4, 2022

​sindikatat-nuk-terhiqen:-greva-nese-ligji-i-pagave-nuk-miratohet-deri-ne-mars

​Sindikatat nuk tërhiqen: Greva nëse Ligji i Pagave nuk miratohet deri në mars

0
Ligji i Pagave është arsyeja pse ky vit mund të merr epitetin si vit i grevave dhe i protestave. Sindikatat në Kosovë nuk po...
arrestohet-mergimtari-ne-austri,-sulmoi-nenen-me-fshese-e-kercenoi-vellaun-me-thike

Arrestohet mërgimtari në Austri, sulmoi nënën me fshesë e kërcënoi vëllaun me thikë

0
Policia austriake është lajmëruar pasditen e djeshme për bërtitma që janë dëgjuar në një banesë në Vjenë. Në vendngjarje policia ka takuar vëllain e madh,...
“gjithmone-e-dija-se-do-te-kthehem”-–-hovenier-pas-konfirmimit-si-ambasador-i-shba-se-ne-kosove

“Gjithmonë e dija se do të kthehem” – Hovenier pas konfirmimit si ambasador i...

0
Ditë më parë ai ka thënë ca fjalë për punën që e pret në Prishtinë. “Kosova do të jetë vendi i dhjetë në të cilin...
“jeni-te-tre-beqare”,-pergjigjet-olsa:-“eshte-mallkimi-i-atyre-qe-bejne-per’puthen”!

“Jeni të tre beqarë”, përgjigjet Olsa: “Është mallkimi i atyre që bëjnë Për’puthen”!

0
Autorja e programit “Për’puthen” ishte e ftuar te emisioni “Open” për të folur për 2021-shin e emisionit si dhe për pritshmëritë e vitit 2022. Olsa...
moutinho-trondit-manchesterin,-zhbllokon-shifrat-ne-te-mire-te-wolves

Moutinho trondit Manchesterin, zhbllokon shifrat në të mirë të Wolves

0
Wolverhampton ka befasuar Manchester United pak para fundit të ndeshjes. Wolves zhbllokuan rezultatin në minutën e 82-të, 0-1. Joao Moutinho me një gjysmë volley të fuqishme...
doganat-e-permbyllen-vitin-me-1.68-miliarde-euro

Doganat e përmbyllën vitin me 1.68 miliardë euro

0
Drejtoria e Doganave e ka përfunduar vitin 2021 me të ardhura të përgjithshme me vlerë prej 103,47 miliardë denarë ose 1,68 miliardë euro në...
edhe-nje-vit-pa-ndryshime-te-medha-si-rezultat-i-politikes

Edhe një vit pa ndryshime të mëdha si rezultat i politikës

0
Njohësit e çështjeve politike në vend thonë se në vitin që lamë pas në aspektin politik dhe në përmirësimin e cilësisë së jetës së...