Tuesday, May 17, 2022

Arkivat Përditshëm January 1, 2022

arrestohen-tre-persona-ne-mitrovice,-tentuan-te-vriten-me-thika-pas-vitit-te-ri

Arrestohen tre persona në Mitrovicë, tentuan të vriten me thika pas Vitit të Ri

0
Policia ka njoftuar se ka arrestuar tre persona, pasi lënduan tre të tjerë me anë të thikës. “Rreth orës 02:00, të datës 01 janar 2022, ...
“ne-kete-vit-nuk-jetova-365-dite”,-semi-rrefen-perjetimet-e-saj-kete-fundvit

“Në këtë vit nuk jetova 365 ditë”, Semi rrëfen përjetimet e saj këtë fundvit

0
Semi Jaupaj, këngëtarja e njohur, është përfolur shumë që pas pjesmarrjes në “Big Brother VIP”. Ajo ka shprehur se u bë pjesë e asaj eksperience...
23-vjet-nga-monedha-e-re-e-evropes

23 vjet nga monedha e re e Evropës

0
Që nga 1 janari i vitit 1999, Evropa ka monedhën e re, euron. Në këtë datë, euro ka zëvendësuar monedhat kombëtare të 11 vendeve:...
hamza-uron-per-vitin-e-ri:-do-te-punojme-per-nje-vit-te-ndryshimeve-pozitive

Hamza uron për Vitin e Ri: Do të punojmë për një vit të ndryshimeve...

0
Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social, Facebook, tha se së ai dhe stafi i tij do të punojnë për...
amir-rrahmani,-me-i-miri-i-vitit

Amir Rrahmani, më i miri i vitit

0
Kapitenit të Kombëtares i janë shpërblyer paraqitjet e shkëlqyeshme me Kosovën dhe me Napolin Amir Rrahmani është mbret i futbollit kosovar. Mbrojtësi i Napolit është zgjedhur...
byroja-kosovare-e-sigurimit-pagoi-mbi-10-milione-euro-deme-vetem-sivjet

Byroja Kosovare e Sigurimit pagoi mbi 10 milionë euro dëme vetëm sivjet

0
Nga fillimi i këtij viti e deri më tash, Byroja Kosovare e Sigurimit (BKS) ka arritur të paguaj një shumë rekorde të demeve të...
neki-emra-flet-per-ardhjen-ne-jete-te-dy-femijeve,-si-dhurate-per-vit-te-ri

Neki Emra flet për ardhjen në jetë të dy fëmijëve, si dhuratë për vit...

0
Neki Emra është emër i njohur i muzikës, ai e ka specialitet të kënduarit live. Këtë fundvit, u bë për herë të parë baba...