Mësohen gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në Superligë, derbi i Anamoravës gjykohet nga Murtezi

23
mesohen-gjyqtaret-qe-do-ndajne-drejtesine-ne-superlige,-derbi-i-anamoraves-gjykohet-nga-murtezi

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar zyrtarët për ndeshjet javës së 15-të.

Në mesjavë do të luhen ndeshjet e xhiros së 15-të, ku vëmendja do jetë në Gjilan.

Derbi më i madh lokal në vend do të zhvillohet në këtë xhiro, ku Gjilani e pret Dritën.

Në këtë takim gjyqtar kryesor do jetë Shpëtim Murtezi, i cili do asistohet nga Fatlum Jashari dhe Hekuran Osmani.

Zyrtarët e të gjitha ndeshjeve janë publikuar:

The post Mësohen gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në Superligë, derbi i Anamoravës gjykohet nga Murtezi appeared first on RahovecNET.