E hënë, 29 Nëntor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 12 Nëntor, 2021

kurti,-pasi-u-takua-me-zevendespresidenten-amerikane:-historia-e-saj-frymezim-per-te-gjithe

Kurti, pasi u takua me zëvendëspresidenten amerikane: Historia e saj frymëzim për të gjithë

0
Pas këtij takimi, përmes një postimi në Twitter-it, Kurti duke shpërndarë një fotografi të përbashkët, teksa thënë se historia e Harris është frymëzim për...
kaq-bukur-e-luajne-‘vallen-e-tropojes”-monika-dhe-beatrix

Kaq bukur e luajnë ‘Vallen e Tropojes” Monika dhe Beatrix

0
Loja e radhës që vëllau i madh kishte zgjedhur ishte të vallëzojne. Me zhanre të ndryshme ciftet e Big Brother kanë vallëzuar të gjithë, shkruan...
per-24-ore,-ngriten-32-aktakuza-ndaj-40-personave

Per 24 orë, ngriten 32 aktakuza ndaj 40 personave

0
Prokurori i Shtetit ka njoftuar opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 32 aktakuza kundër 40  personave, për...
aguero-mund-te-detyrohet-te-pensionohet-nga-futbolli

Aguero mund të detyrohet të pensionohet nga futbolli

0
Gjendja shëndetësore e Kun Agüeros nuk është aspak e mirë. Ditë më parë, sulmuesi ishte titullar me Barcelonën kur pati probleme me frymëmarrje dhe u...
arrihet-koalicioni:-pdk-e-perkrah-ardian-gjinin-ne-gjakove

Arrihet koalicioni: PDK e përkrah Ardian Gjinin në Gjakovë

0
Këtë e ka konfirmuar për Klankosova bartësja e listës së PDK-së në këtë komunë, Arbënesha Kuqi. Ajo ka thënë se ky koalicion ka ardhur si...
gastronomet-‘kercenojne’-me-vote-qeverine

Gastronomët ‘kërcënojnë’ me votë Qeverinë

0
Shoqata e gastronomëve të Kosovës sot ka kërkuar nga Qeveria që t’i lehtësojë masat për këtë sektor, përndryshe ka ‘kërcënuar’ atë me votë në...
wuhan-i,-qyteti-organizator-i-mbledhjes-se-14-te-te-cop-per-ruajtjen-dhe-perdorimin-e-ligatinave

Wuhan-i, qyteti organizator i mbledhjes së 14-të të COP për ruajtjen dhe përdorimin e...

0
Në Wuhan, kryeqendra e provincës Hubei të Kinës Qendrore, do të zhvillohet mbledhja e 14-të e Konferencës së Palëve Nënshkruese të Konventës Ramsar për...
apple-eshte-urdheruar-te-ofroje-opsione-pagese-te-jashtme-per-app-store

Apple është urdhëruar të ofrojë opsione pagese të jashtme për App Store

0
Në gjyqin mes Apple dhe Epic Games, është krijuar një situatë e re që nuk i sjell dobi plotësisht kompanisë nga Cupertino. Gjykata në këtë...