E hënë, 29 Nëntor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 11 Nëntor, 2021

arrestohen-dy-persona-ne-aeroportin-e-prishtines,-tentuan-te-udhetojne-me-dokumente-te-falsifikuara

Arrestohen dy persona në Aeroportin e Prishtinës, tentuan të udhëtojnë me dokumente të falsifikuara

0
Policia ka arrestuar dy persona në Aeroportin e Prishtinës, që tentuan të udhëtonin me dokumenta të falsifikuara. “Policia e Kosovës, konkretisht autoritetet policore në Aeroportin...
jose-mourinho-ka-marr-mbi-115-milione-euro-nga-shkarkimet-prej-klubeve-ne-ligen-premier

Jose Mourinho ka marr mbi 115 milionë euro nga shkarkimet prej klubeve në Ligën...

0
Jose Mourinho, ka fituar më shumë se 115 milionë euro nga pagesat pas shkarkimit nga klube si Chelsea, Manchester United dhe Tottenham në dekadën...
iliri-lexon-kartolinen-e-tij,-kritikohet-se-po-mendon-vetem-per-cmimin-e-fitores

Iliri lexon kartolinën e tij, kritikohet se po mendon vetëm për çmimin e fitores

0
Mbrëmjen e djeshme ‘’Vëllai i Madh’’ i ka vendosur banorëve në një tjetër lojë interesante. Banorët shkruajtën në një kartolinë disa këshilla apo sugjerime që...
kurti-ia-thur-ca-vargje-edhe-mimoza-kusarit:-gjakova,-me-e-bukura-e-ngjyrave!

Kurti ia thur ca vargje edhe Mimoza Kusarit: Gjakova, më e bukura e ngjyrave!

0
Kësaj radhe, ai ka zgjedhur kandidaten për të parën e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, që t’ia thurë disa vargje, shkruan Rahovec.net. Kurti ka thënë se Mimoza...
vala-e-shtrenjtimeve:-po-m2-i-banesave?!

Vala e shtrenjtimeve: Po m2 i banesave?!

0
Nga tregu i banesave në Prishtinë Prishtina si kryeqytet ka numrin më të madh të banorëve në nivel vendi, duke bërë kështu që edhe interesimi...
​tenton-te-shese-pronen-e-tjeterkujt-me-autorizim-fals,-arrestohet-i-dyshuari

​Tenton të shesë pronën e tjetërkujt me autorizim fals, arrestohet i dyshuari

0
Policia e Kosovës ka arrestuar sot personin me iniciale Sh.B. për shkak të dyshimeve për falsifikim të dokumentit për shitblerje të një prone në...
xi-jinping-u:-marredheniet-kine-shba-ndodhen-ne-nje-“pike-kyce-historike”

Xi Jinping-u: Marrëdhëniet Kinë-ShBA ndodhen në një “pikë kyçe historike”

0
Presidenti kinez Xi Jinping ka thënë se marrëdhëniet kino-amerikane ndodhen në një pikë kyçe historike dhe u bëri thirrje të dy palëve që t’i...
shqiperia-lobon-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-unesco

Shqipëria lobon për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

0
Këtë kërkesë, Xhaçka e bëri gjatë sesionit të 41-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO, i cili përkoi me 75-vjetorin e krijimit të kësaj...
trajneri-i-kosoves:-ndoshta-do-te-kemi-fat-ne-ndeshjen-tjeter

Trajneri i Kosovës: Ndoshta do të kemi fat në ndeshjen tjetër

0
Trajneri i Kombëtares së Kosovës Primoz Gliha, nuk arriti ta kalojë testin e parë të quajtur Jordani kjo pasi “Dardanët” e humbën miqësoren me...