E hënë, 29 Nëntor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 7 Nëntor, 2021

​fushata-per-balotazh,-keto-jane-komunat-qe-garojne-me-14-nentor

​Fushata për balotazh, këto janë komunat që garojnë më 14 nëntor

0
Sipas Ligjit për Zgjedhjet Lokale, rundi i dytë i zgjedhjeve ndërmjet dy kandidatëve, të cilët kanë fituar më së shumti vota të vlefshme, mbahet...
shiste-kokaine-ne-kacanik,-nje-muaj-paraburgim

Shiste kokainë në Kaçanik, një muaj paraburgim

0
Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit S.Sh. shtetas i...
ldk:-qeveria-te-mos-krekoset-ne-fushate-per-rritjen-ekonomike,-nuk-ka-merita

LDK: Qeveria të mos krekoset në fushatë për rritjen ekonomike, nuk ka merita

0
Projektligji për buxhetin 2022 nuk pritet të ketë ndikim të qëndrueshëm për zhvillim ekonomik, mirëqenie dhe krijim të vendeve të reja të punës. Kështu ka...
einxhel-sares:-duhet-te-besh-kujdes-nese-ke-pelqim-te-vertete-ndaj-tij

Einxhel-Sarës: Duhet të bësh kujdes nëse ke pëlqim të vërtetë ndaj tij

0
Sara ka marrë këshilla nga vajzat brenda shtëpisë. Loja e mbrëmjes së djeshme solli shumë pakënaqësi dhe zhgënjim për Sarën. Ajo kishte nevojë të bisedonte me...
92-persona-vdesin-pas-shperthimit-te-cisternes-me-karburant-(video)

92 persona vdesin pas shpërthimit të cisternës me karburant (VIDEO)

0
Të paktën 92 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një cisternë nafte shpërtheu pranë kryeqytetit “Freetown” të Sierra Leones. Shpërthimi ndodhi...
kosova-nuk-u-ftua-ne-samitin-e-demokracise,-hoti-e-quan-propagande-te-ulet-fajesimin-e-tij

Kosova nuk u ftua në Samitin e Demokracisë, Hoti e quan propagandë të ulët...

0
Andaj Avdullah Hoti konsideron se u angazhua fort që ta kthejë besimin amerikan kah Kosova. Për këtë arsye e quan propagandë të ulët arsyen e...
bmw-x6,-modeli-i-paharrueshem-i-prodhuesit-gjerman

BMW X6, modeli i paharrueshëm i prodhuesit gjerman

0
BMW në vitin 2008 lansoi modelin e ri atë “X6” me disa ndryshime në motor dhe në stil. Kjo makinë është shitur mijëra herë, ndërsa...
psg-fiton-ndaj-bordeaux,-shkelqejne-mbappe-e-neymar

PSG fiton ndaj Bordeaux, shkëlqejnë Mbappe e Neymar

0
Paris Saint-Germain e ka shënuar fitoren e radhës kampionale. Parisienët në udhëtim fituan 2:3 ndaj Bordeaux në kuadër të javës së 13-të në Ligue...
gjendet-i-vdekur-shtetasi-gjerman-ne-nje-banese-ne-gjakove

Gjendet i vdekur shtetasi gjerman në një banesë në Gjakovë

0
Një shtetas gjerman është gjetur i vdekur në një banesë ku po jetonte në Gjakovë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...
murati-tregon-si-do-te-financohet-ndertimi-i-spitalit-ne-podujeve

Murati tregon si do të financohet ndërtimi i spitalit në Podujevë

0
“Spitali i Podujevës do të bëhet”, kështu tha sot ministri i Financave, Hekuran Murati duke theksuar se sapo të negociohet projekti më njërin nga...