E hënë, 29 Nëntor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 4 Nëntor, 2021

facebook,-instagram-dhe-messenger-po-perjetojne-nderprerje,-te-prekur-mijera-perdorues-ne-mbare-boten

Facebook, Instagram dhe Messenger po përjetojnë ndërprerje, të prekur mijëra përdorues në mbarë botën

0
Një treshe e aplikacioneve të njohura të Metës nuk po funksionojnë, duke lënë pa shërbim mijëra përdorues në mbarë botën. Kështu së paku shkruajnë mediat...
rreth-90-mije-ushtare-ruse-jane-te-vendosur-jo-shume-larg-kufirit,-paralajmerojne-ukrainasit

Rreth 90 mijë ushtarë rusë janë të vendosur jo shumë larg kufirit, paralajmërojnë ukrainasit

0
Rusia ka lënë njësitë ushtarake pranë kufirit të saj me Ukrainën pas stërvitjeve, me numrin e trupave në zonë që tani thuhet se arrijnë...
von-cramon:-kosova-dhe-serbia-pa-nje-marreveshje-gjitheperfshirese-nuk-pranohen-ne-be

Von Cramon: Kosova dhe Serbia pa një marrëveshje gjithëpërfshirëse nuk pranohen në BE

0
Në takimin e shtatë të Komisionit Parlamentar për Stabilizim-Asociim BE-Kosovë në Kuvendin e Kosovës, eurodeputetja tha se derisa nuk ka një marrëdhënie të qëndrueshme...
qytetari-kercenon-me-vrasje-nje-person-zyrtar-ne-gjakove

Qytetari kërcënon me vrasje një person zyrtar në Gjakovë

0
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person në fshatin Meqe të Gjakovës ka raportuar se është kërcënuar përmes rrjeteve sociale me...
​rreth-120-milione-euro-do-t’ju-rimburesohen-qytetareve

​Rreth 120 milionë euro do t’ju rimburësohen qytetarëve

0
Rreth 120 milionë euro do t’ju rimburësohen qytetarëve në 5 vjetët e ardhshme për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensionale i...
rihanna-miliardere-por-me-stil,-vec-palltoja-i-kushton-2300-euro

Rihanna miliardere por me stil, veç palltoja i kushton 2300 euro

0
Rihanna u shpall së fundi si miliardere pas suksesit të jashtëzakonshëm që kishte në biznes. Përveç miliardave, Riri ka edhe shumë stil. Kjo u pa...
milani-merr-piken-e-pare-n’champions,-por-veshtiresohet-gjithcka

Milani merr pikën e parë n’Champions, por vështirësohet gjithçka

0
Milani rrezikon që të mos kalojë as fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, në fakt, tashmë duket e pamundur një gjë e tillë. Më...
kryetari-i-tuzit:-rama-te-na-sqaroje-cfare-perfitojme-nga-“open-balkan”

Kryetari i Tuzit: Rama të na sqarojë çfarë përfitojmë nga “Open Balkan”

0
“Vetëm pas këtyre sqarimeve nga shteti amë, shqiptarët do të mund të ulen dinjitozë në tavolinë përballë partnerëve”, ka deklaruar Gjeloshaj, njëherësh edhe kryetari...