E hënë, 29 Nëntor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 1 Nëntor, 2021

perleshje-me-thika-ne-gjakove,-lendohen-dy-persona

Përleshje me thika në Gjakovë, lëndohen dy persona

0
Disa persona janë përleshur me thika në afërsi të Gjimnazit “Hajdar Dushi” në Gjakovë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30. Zëdhënësit të Policisë për rajonin e...
adelina-ismaili-befason-me-pamjen-ne-naten-e-halloween

Adelina Ismaili befason me pamjen në natën e Halloween

0
Adelina Ismaili nga këngëtare tanimë është kthyer në moderatore. Adelina është një nga femrat shqiptare e cila përherë është pëlqyer për stilin e saj e...
kerkohet-angazhim-nderinstitucional-per-te-permiresuar-gjendjen-e-pyjeve

Kërkohet angazhim ndërinstitucional për të përmirësuar gjendjen e pyjeve

0
Për shkak të prerjeve ilegale, degradimit dhe shkatërrimit të sipërfaqeve pyjore gjendja e pyjeve në Kosovë është e keqe. Kështu u tha sot në...
krasniqi-takon-perfaqesuesit-e-institutit-demokratik-amerikan:-i-falenderon-per-bashkepunimin-e-ngushte-me-pdk-ne

Krasniqi takon përfaqësuesit e Institutit Demokratik Amerikan: I falënderon për bashkëpunimin e ngushtë me...

0
Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi thotë se gjatë këtij takimi kanë biseduar për sukseset e arritura nga kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës...
ibrahimovici-e-sfidon-moshen-per-ta-frymezuar-milanin-me-10-lojtare-ta-mposhte-romen

Ibrahimovici e sfidon moshën për ta frymëzuar Milanin me 10 lojtarë ta mposhtë Romën

0
Zlatan Ibrahimovic e ka sfiduar moshën përsëri për ta frymëzuar Milanin me 10 futbollistë ta mposhtë Romën 2:1 të dielën, dhe ta ruajë ecurinë...
arrin-vetura-e-re-mercedes-amg-sl

Arrin vetura e re Mercedes-AMG SL

0
Një nga modelet më të gjata të Mercedes-Benz ka arritur në edicionin e shtatë dhe SL e re po ofrohet për herë të parë...
mitrovicasit-qe-mbeten-te-vrare-vitet-e-fundit,-disa-nga-rastet-ende-nuk-jane-zbardhur

Mitrovicasit që mbetën të vrarë vitet e fundit, disa nga rastet ende nuk janë...

0
Një zënkë mes tre personave ka përfunduar me vrasjen e një të riu të premten në Mitrovicë. 25 vjeçari me inicialet A.M, vdiq pasi...
“tensione”-ne-samitin-e-g20,-macron-shtyn-me-muskuj-boris-johnsonin

“Tensione” në Samitin e G20, Macron shtyn me muskuj Boris Johnsonin

0
Downing Street hodhi poshtë sot pretendimet franceze që Boris Johnson dhe Emmanuel Macron kanë arritur një marrëveshje për të zgjidhur përplasjet rreth peshkimit –...
kurti-takon-sorosin,-ja-cfare-biseduan

Kurti takon Sorosin, ja çfarë biseduan

0
Së bashku me të, Kurti ka tekuar edhe drejtoren ekzekutive të OSF-së për Evropë dhe Euroazi, Daniela Schwarzer, drejtorin ekzekutiv të OSF-së në Kosovë,...