Trofeu i Ligës së Kombeve për të cilin po luftojnë Spanja dhe Franca

21
trofeu-i-liges-se-kombeve-per-te-cilin-po-luftojne-spanja-dhe-franca
Dy kombëtaret e fuqishme evropiane, Spanja dhe Franca, janë duke luftuar për më të mirin e Ligës së Kombeve.

Këto dy skuadra janë duke u ballafaquar në stadiumin “Giuseppe Meaza” në Itali dhe ndeshja ka nisur nga ora 20:45.

Para fillimit të ndeshjeve, legjenda e Portugalisë Luis Figo e ka prezantuar trofeun para të pranishmëve në stadium, trofe ky i cili do t’i dhurohet kapitenit të njërës prej dy skuadrave në fushë.

Ky është trofeu për më të mirin e Ligës së Kombeve.

The post Trofeu i Ligës së Kombeve për të cilin po luftojnë Spanja dhe Franca appeared first on RahovecNET.