E enjte, 21 Tetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 11 Tetor, 2021

permbytjet-ne-shanxi-detyrojne-qindra-persona-te-evakuohen

Përmbytjet në Shanxi detyrojnë qindra persona të evakuohen

0
Më shumë se 120.000 njerëz janë evakuuar përkohësisht pasi reshjet e vazhdueshme të shiut shkaktuan përmbytje në provincën Shanxi të Kinës veriore, njofton “Xinhua”. Përmbytjet...
detaji-qe-u-ka-ikur-te-gjitheve-nga-meci-fury-wilder

Detaji që u ka ikur të gjithëve nga meçi Fury-Wilder

0
Ndeshja e boksit profesionist mes Furyt dhe Wilder u cilësua si meçi i shekullit. Fury arriti që me një nokaut në rundin e 11’të ta...
kadrije-canolli-reklamon-gjoksin-ne-ambientet-televizive

Kadrije Canolli reklamon gjoksin në ambientet televizive

0
Bukuroshja Kadrie Canolli, ka postuar një fotografi të re. Ajo shfaqet mjaftë e bukur dhe e lezetshme, shkruan Gazeta Press. Në maicen e zezë, Kadria kishte...
mercedes-do-ta-prodhoje-s-class-ne-indi

Mercedes do ta prodhojë S Class në Indi

0
Mercedes S Class që eksportohet në Indi, në këtë vend kushton nga 21.7 deri në 21.9 milionë rupi, që i bie mbi 250.000 euro. Kjo...
“ferronikeli”-nderpret-punen

“Ferronikeli” ndërpret punën

0
Për shkak të krizës energjetike në Evropë dhe ngritjes së çmimit të energjisë elektrike në tregjet globale, fabrika “Ferronikeli” ka ndërprerë përkohësisht punën. Sipas tyre,...
nje-person-ne-gjendje-te-rende-shendetesore-pas-aksidentit-ne-dragash

Një person në gjendje të rëndë shëndetësore pas aksidentit në Dragash

0
Një person është në gjendje të rëndë shëndetësore, pas një aksidenti në rrugën “Zhur” në Dragash. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, ka bërë...
masat-kunder-covid-19-mbesin-ne-fuqi,-ulen-rastet-e-infektimit-dhe-vdekjet

Masat kundër COVID-19 mbesin në fuqi, ulen rastet e infektimit dhe vdekjet

0
Megjithatë, masat e vendosura nga Qeveria e Kosovës me qëllim të parandalimit të përhapjes së virusit, vazhdojnë të mbesin në fuqi, shkruan Rahovec.net. Gjatë kësaj...
trofeu-i-liges-se-kombeve-per-te-cilin-po-luftojne-spanja-dhe-franca

Trofeu i Ligës së Kombeve për të cilin po luftojnë Spanja dhe Franca

0
Dy kombëtaret e fuqishme evropiane, Spanja dhe Franca, janë duke luftuar për më të mirin e Ligës së Kombeve. Këto dy skuadra janë duke u...
shkencetaret-te-shokuar-nga-permbytjet-ne-gjermani

Shkencëtarët të shokuar nga përmbytjet në Gjermani

0
Intensiteti dhe përmasa e përmbytjeve në Gjermani këtë javë ka tronditur shkencëtarët të cilët përcjellin ndryshimet klimatike, dhe të cilët nuk prisnin që rekordet...