E enjte, 21 Tetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 7 Tetor, 2021

bb:-rritja-ekonomike-e-kosoves-me-2021-pritet-te-jete-7.1%

BB: Rritja ekonomike e Kosovës më 2021 pritet të jetë 7.1%

0
Banka Botërore ka publikuar raportin “Konkurrenca dhe Rimëkëmbje pas pandemisë COVID-19” për Kosovën. Sipas këtij raporti aktiviteti ekonomik në Kosovë në vitin 2021 pritet...
arrin-phantomi-i-ri-nga-suzuki

Arrin Phantomi i ri nga Suzuki

0
I inspiruar nga modeli legjendar GSX-R1000 K6 i prodhuar në vitin 2006, prodhuesi i motoçikletave nga Hamamacua ka vendosi ta gjej pasuesin e Phantom...
bora-zemani-i-ben-konkurence-sellmes

Bora Zemani i bën konkurencë Sellmës

0
Bora Zemani është njëra ndër moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. Bora drejton emisionin më të shikuar në vend “Përputhen” dhe kjo ka bërë...
totaj-prezanton-projektin-e-parkut-te-ri-te-qytetit,-me-parking-nentokesor

Totaj prezanton projektin e Parkut të ri të qytetit, me parking nëntokësor

0
“Pas prezantimit të projektit për transformimin e Parkut të Qytetit, në planin e qeverisjes katër vjeçare kemi edhe ngritjen e një Parku të ri...
mbahet-dasme-ne-prizren,-500-euro-gjobe-per-pronarin,-200-per-organizatorin

Mbahet dasmë në Prizren, 500 euro gjobë për pronarin, 200 për organizatorin

0
Policia në Prizren ka ndaluar një dasmë duke dënuar pronarin e sallës me 500 euro dhe organizatorin me 200. Sipas njoftimit të policisë, dje rreth...
isco-i-thote-“po”-milanit

Isco i thotë “PO” Milanit

0
Isco Alarcon është një nga lojtarët që ka më shumë mundësi për të lënë Bernabeun këtë dimër dhe fakti është se andaluziani nuk është...
shfaqja-ajrore-e-kines-2021-terheq-rreth-120-000-shikues

Shfaqja Ajrore e Kinës 2021 tërheq rreth 120 000 shikues

0
Ekspozita e 13-të Ndërkombëtare e Aviacionit dhe Hapësirës e Kinës, e njohur edhe si Shfaqja Ajrore e Kinës 2021, përfundoi me sukses duke...
rriten-cmimet-e-derivateve-ne-kosove

Rriten çmimet e derivateve në Kosovë

0
Një litër e karburantit dizell arrin deri në 1.26 centë Ndërsa janë rritur çmimet e derivateve të naftës në Kosovë, në shoqatën e Naftëtarëve  thonë...