E enjte, 21 Tetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 6 Tetor, 2021

pese-kongresmene-i-dergojne-leter-bidenit-dhe-blinkenit-per-tensionet-e-fundit-mes-kosoves-dhe-serbise

Pesë kongresmenë i dërgojnë letër Bidenit dhe Blinkenit për tensionet e fundit mes Kosovës...

0
Ritchie Torres, Jim Himes, Elissa Slotkin, Joe Courtney, Mandaire Jones, Corolyn B. Maloney dhe James P. GcGovern i kërkojnë SHBA që të fokusohet tek...
disa-nga-momentet-e-skandaleve-te-kim-kardashian

Disa nga momentet e skandaleve të KIM KARDASHIAN

0
Ishte një video pornografike që i kishte dhënë famë të menjëhershme. Bëhet fjalë për Kim Kardashian ku të gjitha momentet e saj intime me ish-të...
shtyhet-denimi-me-burg-i-todosijeviqit

Shtyhet dënimi me burg i Todosijeviqit

0
Gjykata Themelore në Prishtinë ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se është pranuar kërkesa e avokatit Nebojsha Vllajiq për të zgjatur afatin për...
mazda-6-e-gatshme-deri-ne-veren-e-vitit-te-ardhshem

Mazda 6 e gatshme deri në verën e vitit të ardhshëm

0
Mazda shpesh quhet Alfa Romeo japonez, kjo për shkak të dizajnit dhe performancave që i ka kjo veturë. Bëhet fjalë për Mazda 6, që si...
uefa-zbulon-logon-zyrtare-te-“euro-2024”

UEFA zbulon logon zyrtare të “EURO 2024”

0
Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka zbuluar logon zyrtare të turneut EURO 2024, i cili do të organizohet në Gjermani. Logoja u...
ne-dubai-hapet-ekspozita-me-teme:-komunikimi-i-mendimeve-dhe-krijimi-i-se-ardhmes

Në Dubai hapet ekspozita me temë: Komunikimi i mendimeve dhe krijimi i së ardhmes

0
Në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe është hapur ekspozita e parë botërore në Lindjen e Mesme me temë”Komunikimi i mendimeve dhe krijimi...
sot-mbahet-samiti-be-ballkani-perendimor,-kurti-udheton-per-ne-slloveni

Sot mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor, Kurti udhëton për në Slloveni

0
Atje pritet të nënshkruhet ndonjë marrëveshjes mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Në këtë samit për herë të parë një kryeministër i Spanjës do të ulet...
si-po-planifikohet-te-rritet-punesimi-ne-vushtrri

Si po planifikohet të rritet punësimi në Vushtrri

0
Kandidatët për të parin e Vushtrrisë sonte në Gazeta Press shpalosën programin e tyre qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Rritja e punësimit në Vushtrri...
arrestohet-nje-shtetas-i-huaj-ne-kosove,-ishte-ne-kerkim-nderkombetar

Arrestohet një shtetas i huaj në Kosovë, ishte në kërkim ndërkombëtar

0
Një shtetas i huaji cili ishte në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Kosovë nga Policia e Kosovës. Ai dyshohet se ka qenë i përfshirë në...