E enjte, 21 Tetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 4 Tetor, 2021

denohet-me-1-vit-burgim-prizrenasi-qe-kanosi-djalin-e-tij

Dënohet me 1 vit burgim prizrenasi që kanosi djalin e tij

0
Gjykata Themelore në Prizren ka bërë të ditur se Departamenti i Përgjithshëm (gjyqtari Fatmir Krasniqi) ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarit   R.S. Kjo për...
75-vende-bejne-thirrje-per-solidaritet-global-per-barazine-e-vaksinave

75 vende bëjnë thirrje për solidaritet global për barazinë e vaksinave

0
Rreth 75 vende, përfshirë Kinën, bënë thirrje për solidaritet global për barazinë e vaksinave në Debatin e Përgjithshëm të Komitetit të Tretë të Asamblesë...
kurti-uron-gjermanine-ne-diten-e-ribashkimit

Kurti uron Gjermaninë në Ditën e Ribashkimit

0
Me rastin e kësaj feste, kryeministri Kurti uron përzemërsisht shtetin dhe popullin mik gjerman. Ky akt paqësor i vendosmërisë i popullit gjerman për liri dhe...
sivjet-pritet-te-miratohet-ligji-per-kriptovaluta

Sivjet pritet të miratohet ligji për kriptovaluta

0
Shala: Qendra kryesore e kësaj industrie ilegale është në veri të Kosovës.- Mehmeti: Ligji për kriptovalutat duhet të behet në koordinim me BQK-në Deri në fund...
interi-intensifikon-bisedimet-me-onanan

Interi intensifikon bisedimet me Onanan

0
Interi është duke tentuar transferimin e Andre Onanas si portieri i lirë në fund të këtij edicioni. Nerazzurët janë në dijeni se nuk mund të...
opsioni-i-ri,-facebook-lidh-instagramin-me-messengerin

Opsioni i ri, Facebook lidh Instagramin me Messengerin

0
Pas dy viteve përgatitje, Facebook ka njoftuar se nga tani përdoruesit mund të shkëmbejnë porosi mes Instagramit dhe Messengerit. Instagram – Messenger prej tani do...
sikur-motra,-cfare-i-beri-bashke-lolen-e-adelina-berishen?

Sikur motra, çfarë i bëri bashkë Lolën e Adelina Berishën?

0
Adelina Berisha ka ndarë momente duke kaluar sot me Lola Haradinajn. Si të ishin motra, dy bukuroshet prishtinase duke mjaft me stil në këtë...
vetaksident-ne-autostraden-“ibrahim-rugova”,-peson-lendime-nje-person

Vetaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, pëson lëndime një person

0
Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur rreth orës 17:00 në autostradën “Ibrahim Rugova”. I lënduari është dërguar për trajtim...