E enjte, 21 Tetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 2 Tetor, 2021

solskjaer:-vendimi-per-ta-lene-ne-banke-ronaldon-ishte-i-duhur

Solskjaer: Vendimi për ta lënë në bankë Ronaldon ishte i duhur

0
Manchester United nuk arriti më shumë se një barazim në ndeshjen e xhiros së shtatë të Premier Ligës, e cila u mbyll 1-1 në...
vazhdon-katastrofa-ne-gjermani:-shperthen-diga-e-lumit,-rritet-numri-i-viktimave

Vazhdon katastrofa në Gjermani: Shpërthen diga e lumit, rritet numri i viktimave

0
Diga e lumit Ruhr në Gjermani është dëmtuar nën vazhdën e përmbytjeve katastrofike në Gjermaninë Perëndimore dhe Belgjikë. Numri i viktimave është rritur në...
u-gjet-me-13-qese-marihuane,-paraburgim-per-te-dyshuarin-ne-gjilan

U gjet me 13 qese marihuanë, paraburgim për të dyshuarin në Gjilan

0
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurit...
kurti:-paga-minimale-do-te-ngritet-ne-250-euro

Kurti: Paga minimale do të ngritet në 250 euro

0
Kryeministri Albin Kurti ka thënë se një ndër prioritetet e tij dhe Qeverisë që drejton mbetet punësimi i të rinjve, grave dhe i komuniteteve...
fero:-nuk-kendoj-me-ne-gjuhen-shqipe

Fero: Nuk këndoj më në gjuhën shqipe

0
Reperi shqiptar, Fero, ka dhënë një lajm të papritur. Ai përmes një ‘Instastory’ ka njoftuar të gjithë ndjekësit e tij se ka anuluar albumin për...
kurti:-prioritet-punesimi-i-grave-dhe-i-te-rinjve

Kurti: Prioritet punësimi i grave dhe i të rinjve

0
Në fjalën përshëndetëse, kryeministri Kurti tha se punësimi dhe drejtësia janë prioritet i Qeverisë që të realizohen, sidomos në tregun e punës. Ai tha...
raporti-i-eroll-salihut-per-skandalet-e-agim-ademit:-rrahjet-e-punesimet,-haraci-dhe-premtimi-per-nje-klub-te-gjilanit

Raporti i Eroll Salihut për skandalet e Agim Ademit: Rrahjet e punësimet, haraçi dhe...

0
Është siguruar raporti Top Konfidencial i shkruar nga ish-sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu rreth skandaleve të prodhuara nga kryetari i...
gjykata-merr-vendim-per-burrin-qe-rrahu-brutalisht-tri-vajzat-ne-prishtine

Gjykata merr vendim për burrin që rrahu brutalisht tri vajzat në Prishtinë

0
Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar me 3 mijë euro gjobë të Leonard Vehapin, për akuzën se sulmoi fizikisht tri vajza para lokalit...