E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 29 Shtator, 2021

kosova-perfiton-3-milione-dollare-shtese-nga-shba

Kosova përfiton 3 milionë dollarë shtesë nga SHBA

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe drejtoresha e USAID-it në Kosovë, Zeinah Salahi, kanë nënshkruar sot amendamentin 3 të Marrëveshjes së Grantit për Objektivat...
aksident-trafiku-me-te-lenduar-ne-rrugen-‘agim-ramadani’-ne-prishtine

Aksident trafiku me të lënduar në rrugën ‘Agim Ramadani’ në Prishtinë

0
Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në qendër të Prishtinës. Dy vetura janë përfshirë në një aksident të ndodhur në rrugën ‘Agim Ramadani’....
muriqi-ne-krye-e-manaj-ne-fund,-sa-paguhen-shqiptaret-ne-serie-a

Muriqi në krye e Manaj në fund, sa paguhen shqiptarët në Serie A

0
Shqiptarët në Serie A sa vazhdojnë e shtohen. Një pjesë e tyre madje janë edhe mes lojtarëve më të paguar në skuadrat respektive, sikurse...
shtohen-barrikadat-ne-bernjak,-edhe-tre-kamione-me-zhavor-vendosen-ne-rruge

Shtohen barrikadat në Bërnjak, edhe tre kamionë me zhavor vendosen në rrugë

0
Sipas raportimeve nga pjesa veriore e vendit, protestuesit kanë vendosur sot edhe tre kamionë me zhavor, duke e vështirësuar edhe më shumë qarkullimin në...
pamje:-momenti-i-aksidentit-mes-vetures-dhe-autobusit-ne-kline

Pamje: Momenti i aksidentit mes veturës dhe autobusit në Klinë

0
Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë ditës së martë në fshatin Gllarevë të komunës së Klinës. Një autobus është përplasur me një makinë, ku të...
me-kete-stil,-mezi-dallohet-se-eshte-fifi

Me këtë stil, mezi dallohet se është Fifi

0
Fifi ka ndryshuar shumë stilin e veshjes që nga koha kur humbi peshë. Mirëpo fotot e fundit që postoi në Instagram ajo duket si tjetër...
xhaka-ka-pesuar-rupture-te-ligamentit,-por-jo-te-acl-se

Xhaka ka pësuar rupturë të ligamentit, por jo të ACL-së

0
Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, nuk ka pësuar lëndim të ligamentit kryqëzues të përparmë (ACL) në derbin e Londrës Veriore kundër Tottenham Hotspur, mirëpo...
1,500-euro-per-familjet-qe-kane-humbur-familjare-nga-covid-19

1,500 euro për familjet që kanë humbur familjarë nga COVID-19

0
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka nënshkruar sot vendimin për përcaktimin e kritereve dhe kushteve lidhur me operacionalizimin e masës 3.1...
iniciativa-e-zhvillimit-global,-nje-qasje-e-re-per-te-ardhmen-globale

Iniciativa e zhvillimit global, një qasje e re për të ardhmen globale

0
ava që kaloi shënoi fillimin e sesionit të 76 të Asamblesë së Përgjithëshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, platforma më e madhe...