Milani me humbje prej 100 milionë eurosh këtë sezon

90
milani-me-humbje-prej-100-milione-eurosh-kete-sezon

Milani bëri përmirësime të qarta në krahasim me sezonin 2019-20, pasi Rossonerët raportuan një humbje prej 96.4 milionë euro në edicionin 2020-21.

Milani përfundoi i dyti në Serie A sezonin e kaluar dhe aktualisht janë duke u përgatitur për të luajtur nesër me Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve.

Kthimi në mesin e elitës nuk është shenja e vetme e një Milani të shëndetshëm, pasi projekti i klubit për të investuar në lojtarë më të rinj është shpaguar ekonomikisht.

Milani thuhet se e mbylli vitin financiar më 30 qershor 2021, me një humbje prej 96.4 milionë eurosh, që është pothuajse 98.2 milionë euro më pak se sezonin e kaluar.

The post Milani me humbje prej 100 milionë eurosh këtë sezon appeared first on RahovecNET.