E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 28 Shtator, 2021

osmani-ne-takim-me-ambasadorin-gjerman:-serbia-po-tenton-destabilizimin-e-veriut

Osmani në takim me ambasadorin gjerman: Serbia po tenton destabilizimin e veriut

0
Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për media nga presidenca e Kosovës, shkruan Rahovec.net. “Presidentja Osmani theksoi se Republika e Kosovës...
“unazen-ose-plumbin”,-cmenduria-e-shkodranit-qe-plagosi-studenten-ne-vlore

“Unazën ose plumbin”, çmenduria e shkodranit që plagosi studenten në Vlorë

0
Një ngjarje e rëndë tronditi Vlorën disa ditë më parë ku një i ri plagosi rëndë ish të dashurën e tij. Fadil Nikaj shkoi...
nusja-e-lumi-b-poston-videon:-menxi-i-kam-cel-keta-sy

Nusja e Lumi B poston videon: Menxi i kam çel këta sy

0
Nusja e Lumi B duket se e pati të vështirë të zgjohet sot. Ajo postoi një video ku shkroi: ”Menxi i kom çel këta sy” derisa...
milani-me-humbje-prej-100-milione-eurosh-kete-sezon

Milani me humbje prej 100 milionë eurosh këtë sezon

0
Milani bëri përmirësime të qarta në krahasim me sezonin 2019-20, pasi Rossonerët raportuan një humbje prej 96.4 milionë euro në edicionin 2020-21. Milani përfundoi i...
kosova-leshon-targat-“historike”-ne-peje

Kosova lëshon targat “Historike” në Pejë

0
Është realizuar kërkesa e kamotshme për lëshimin e targave historike për automjetet me vlerë muzeore në Kosovë. Tani të gjitha ato automjete mund të pajisen...
zgjatet-deri-me-5-tetor-afati-per-aplikim-per-subvencione

Zgjatet deri më 5 tetor afati për aplikim për subvencione

0
Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural soyt ka bërë të ditur se afati për aplikim për pagesa direkte, subvencione për vitin 2021 është...
“je-mashtrues-dhe-manipulues”,-debat-i-ashper-mes-kandidateve-per-kryetar-te-suharekes

“Je mashtrues dhe manipulues”, debat i ashpër mes kandidatëve për kryetar të Suharekës

0
Përderisa kryetari Muharremaj po fliste pse nuk janë shtruar rrugët në fshatin Mushtisht të Suharekës dhe në fshatra tjera, ai ka thënë se LDK-ja...
leshohet-raketa,-jeff-bezos-dhe-ekuipazhi-i-blue-origin-nisen-per-ne-hapesire

Lëshohet raketa, Jeff Bezos dhe ekuipazhi i Blue Origin nisen për në hapësirë

0
Ishte paralajmëruar për një kohë të gjatë dhe tanimë është një realitet. Jeff Bezos tanimë është në rrugë për në hapësirë. Ky udhëtim “në buzë...