Toyota zbulon RAV4 Adventure, version i ri dhe ridizajnim i lehtë për vitin 2022

208
toyota-zbulon-rav4-adventure,-version-i-ri-dhe-ridizajnim-i-lehte-per-vitin-2022

Duke prezantuar një version krejtësisht të ri në gamën RAV4, Toyota po përmirëson SUV -in e saj të njohur.

RAV4 Adventure përmban një stil të fortë, me një dizajn të ri përpara dhe mbrapa, si dhe një pamje të re të çatisë në një nuancë gri dinamike.

Për më tepër, ky version, si dhe variantet e tjera të Toyota RAV4, kanë drita të reja të projektorit të përparmë LED, me një pamje të modifikuar, goditëse të dritave të ditës, komoditet të përmirësuar dhe zgjidhje praktike në kabinë, thotë prodhuesi japonez.

Pamja e re, me një grilë radiatori tërësisht të zezë, lë një përshtypje më të fortë vizuale, me simbolin Toyota të zhvendosur poshtë grilës.

Qëndrimi i fuqishëm i këtij SUV theksohet më tej nga instalimi i dritave së përparme të mjegullës në kornizat e reja të zeza dhe instalimi i një paneli mbrojtës argjendi me shkëlqim në pjesën e poshtme.

Ekziston edhe një panel mbrojtës argjendi në pjesën e poshtme të pjesës së pasme të automjetit.

RAV4 Adventure do të ofrohet në të njëjtën kohë me një dizajn unik me dy ngjyra.

Pjesa e brendshme e kabinës përmban një dizajn të veçantë të tapicerisë së sediljeve, i cili përfshin lëkurë artificiale të lëmuar, të zezë, si dhe qepje portokalli të theksuara.

RAV4 Adventure gjithashtu mori pllaka mbrojtëse alumini në pragje.

SUV mundësohet nga teknologjia hibride-elektrike e gjeneratës së katërt të Toyota-s.

Fuqia hibride, e cila kombinon motorët elektrikë dhe një motor benzinë ​​2.5 litra me katër cilindra, jep një total prej 222 kuaj fuqi.

Sistemi AWD-i lejon gjithashtu tërheqjen e ngarkesave deri në 1,650 kg.

Gjithashtu, modeli i ri përmban detaje që do të prezantohen në të gjithë gamën e modeleve RAV4 për vitin 2022, duke përfshirë fenerët e rinj LED të projektorit, së bashku me dritat e mjegullës LED të përparme.

Në kabinën, vëmendja përqendrohet në rehati shtesë dhe zgjidhje praktike të arritura nga ndriçimi i ri LED, rregullimi elektrik për sediljen e pasagjerit, çelsat e kontrollit të dritareve të ndriçuara dhe portat e reja USB-C të përshtatshme për karikimin e telefonave dhe pajisjeve gjatë vozitjes. /Njeshi/

The post Toyota zbulon RAV4 Adventure, version i ri dhe ridizajnim i lehtë për vitin 2022 appeared first on Njeshi.