Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 27, 2021

aksident-me-te-lenduar-ne-prishtine

Aksident me të lënduar në Prishtinë

0
Katër persona dyshohet se janë lënduar në një aksident trafiku mbrëmjen e së hënës. Rasti ka ndodhur rreth orës 19:00 në Veternik, Prishtinë. Të lënduarit...
vucic-eshte-i-pafuqishem,-prandaj-bertet

Vuçiç është i pafuqishëm, prandaj bërtet

0
Bandat mesjetare të Serbisë, asgjë nuk iu bëjnë dot sot shqiptarëve. Nuk kanë më asnjë lloj fuqi-force kundër shqiptarëve; nuk kanë më asnjë mundësi ndërkombëtare...
ne-fotografine-qe-po-ben-xhiron-e-rrjetit-ndodhet-cifti-i-njohur-shqiptar

Në fotografinë që po bën xhiron e rrjetit ndodhet çifti i njohur shqiptar

0
Fotografia e cila po bën xhiron e rrjetit është realizuar diku në Kosovë nga fotografi Arian Mavriqi. Në këtë fotografi shihet një veturë brenda të...
messi-stervit-me-ekipin,-ne-prag-te-ndeshjes-ndaj-manchester-city-ne-ligen-e-kampioneve

Messi stërvit me ekipin, në prag të ndeshjes ndaj Manchester City në Ligën e...

0
Lionel Messi duket të jetë i gatshëm për ta ndihmuar Paris Saint-Germainin kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve në mesjavë. Messi ishte në dyshim...
rama-zhvillon-takime-te-ndara-me-pacollin-e-limajn

Rama zhvillon takime të ndara me Pacollin e Limajn

0
Mediet nuk janë lejuar të marrin pamje nga takimet. Rama është takuar fillimisht me kreun e Qeverisë, Albin Kurti, kreun e PDK-së, Memli Krasniqi dhe...
sekretarja-e-energjise-se-shba-ve-i-shpreh-perkrahjen-ministres-rizvanolli

Sekretarja e Energjisë së SHBA-ve i shpreh përkrahjen ministres Rizvanolli

0
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka marrë pjesë në Forumin e Partnershipit për Bashkëpunim Transatlantik për Klimë dhe Energji, të organizuar nga Departamenti i...
​arrestohet-per-kontrabandim-me-migrante

​Arrestohet për kontrabandim me migrantë

0
Policia e Kosovës ka arrestuar sot personin me inicialet L.N. (1987) për kontrabandim të migrantëve, njëri prej të cilëve u gjet në bagazhin e...
shefi-i-obsh-se:-lojerat-olimpike-duhet-te-mbahen,-pavaresisht-rreziqeve

Shefi i OBSH-së: Lojërat Olimpike duhet të mbahen, pavarësisht rreziqeve

0
Udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë se Lojërat Olimpike në Tokio duhet të mbahen, në mënyrë që t’i...
toyota-zbulon-rav4-adventure,-version-i-ri-dhe-ridizajnim-i-lehte-per-vitin-2022

Toyota zbulon RAV4 Adventure, version i ri dhe ridizajnim i lehtë për vitin 2022

0
Duke prezantuar një version krejtësisht të ri në gamën RAV4, Toyota po përmirëson SUV -in e saj të njohur. RAV4 Adventure përmban një stil të...